Policie obvinila z pokusu o vraždu muže, který v Brně úmyslně srazil chodce

ČTK ČTK
8. 7. 2019 11:55
Policie vypátrala řidiče, který na začátku května v Brně úmyslně srazil chodce a způsobil mu vážná zranění. Muže obvinila z pokusu o vraždu.
Policie. Ilustrační foto
Policie. Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Vůz devětadvacetiletého muže srazil 1. května zhruba půl hodiny po půlnoci v křižovatce Šromovy a Zámecké ulice. Chodce na místě ošetřovali svědci události. Od nich policie zjistila, že vůz odjel směrem k dálnici, aniž by řidič zastavil.

"Osudnému střetu předcházel kontakt chodce s vozidlem. O několik metrů dále se řidič stříbrného vozu otočil a rozjel se proti chodci. Po vážném střetu nezastavil a z místa události ujel," uvedl mluvčí.

Řidič si myslel, že chodec uskočí

Mezi obviněným a poškozeným podle policie nebyl žádný vztah, čtyřiatřicetiletý řidič do Chrlic mířil po hádce s přítelkyní. "Těžko říct, co ho vedlo k osudnému jednání. Do protokolu uvedl, že se domníval, že chodec na poslední chvíli uskočí," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Kriminalistům se podařilo vytipovat a zajistit i vozidlo, u kterého už byly naplánovány úpravy. Kriminalisté věc nejprve vyšetřovali jako těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci. Později ale věc přehodnotili a Brňana obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Skončil ve vazbě.

Polehčující okolností podle policie nebude ani to, že za volantem neměl muž co dělat, neboť mu vypršel zákaz řízení a nepožádal si o vrácení řidičského průkazu.

 

Právě se děje

Další zprávy