Řidič tatry při předjíždění srazil cyklistku, na místě zemřela

ČTK ČTK
13. 12. 2016 12:04
Řidič nákladní tatry v úterý ráno ve Smidarech na Hradecku srazil šestapadesátiletou cyklistku, která těžkým zraněním na místě podlehla. Žena na sobě neměla reflexní prvky. "Alkohol u řidiče policie vyloučila dechovou zkouškou," řekla mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková. "Řidič při předjíždění zachytil o jedoucí cyklistku, která mu pravděpodobně vjela do jízdní dráhy," uvedla mluvčí. Další okolnosti nehody policie vyšetřuje.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 28 minutami

Japonská sonda se vzorky z asteroidu přistane příští týden

Kapsle se vzorky odebranými loni z asteroidu Rjugu japonskou sondou Hajabusa 2 se dostane na Zemi už koncem příštího týdne. V neděli 6. prosince časně ráno místního času přistane v jihoaustralské písečné poušti, napsal zpravodajský server ScienceAlert.

Hajabusa 2 se vydala na cestu k planetce ze základny na jihu Japonska začátkem prosince před šesti lety. Ke svému cíli dorazila v polovině roku 2018, po letu vesmírem trvajícím tři a půl roku. Na podzim téhož roku pak zahájila plnění záměru celého projektu - hledat stopy původu Sluneční soustavy.

Vědci podle webu ScienceAlert předpokládají, že kapsle se 100 miligramy materiálu z planetky přistane v poušti státu Jižní Austrálie mezi 03:30 a 04:30 místního času (17:30 a 18:30 SEČ). Na základně australského královského letectva ve městě Woomera se už více než týden na tento okamžik pilně připravují, především na pátrání po kapsli a na její následnou přepravu do Japonska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy