Naboural do náhodného auta. Řidič spáchal u Rychnova dvojitou vraždu a sebevraždu

ČTK ČTK
9. 1. 2023 12:32
Při dopravní nehodě loni v srpnu u Rychnova nad Kněžnou třiatřicetiletý řidič v sebevražedném úmyslu záměrnou srážkou zavraždil podle policie dva lidi v protijedoucím autě a pak i sebe. Případ policie vyšetřuje jako takzvanou rozšířenou sebevraždu, řekla v pondělí mluvčí policie Eva Prachařová. Podle kriminalistů nejde o dopravní nehodu z nedbalosti.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jakub Plíhal

Řidič jel 12. srpna odpoledne ve Volkswagenu Golf k Rychnovu nad Kněžnou ve směru od Rokytnice v Orlických horách. "V sebevražedném úmyslu měl vyvinout velmi vysokou rychlost, v podstatě dvojnásobně převyšující povolenou rychlost v daném úseku, přičemž do posledního okamžiku rychlost zvyšoval, nebrzdil a čelně se střetl s náhodně protijedoucím vozidlem poškozených," uvedla mluvčí. V místě srážky je povolená rychlost 90 kilometrů v hodině.

V protijedoucím autě Škoda Fabia na místě zemřeli šestačtyřicetiletá žena a osmnáctiletý spolujezdec. Na místě zemřel i řidič golfu. "Vzhledem k tomu, že podezřelý při činu sám zemřel, bude případ po došetření všech detailů odložen," řekla mluvčí. Nelze totiž stíhat osobu zemřelou.

K závěrům o vraždě a sebevraždě policie dospěla po několikaměsíčním prověřování případu. Zásadní pro posouzení případu byly podle mluvčí znalecké posudky z oboru dopravy, soudního lékařství a toxikologie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy