reklama
 
 

Řidič podezřelý z toho, že v opilosti usmrtil chodce, skončil ve vazbě

24. 11. 2018 14:12
Třiačtyřicetiletý muž, který je podezřelý z toho, že ve středu vpodvečer v Brně ve Fryčajově ulici srazil a usmrtil chodce, poslal brněnský soud v sobotu po poledni do vazby. Na policejním webu to v aktualizaci zprávy uvedl mluvčí Bohumil Malášek. Muž od nehody ujel, byl pod vlivem alkoholu, u sebe měl neregistrovanou střelnou zbraň. Zpovídat se zřejmě bude z usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a z nedovoleného ozbrojování.

Nehoda se stala ve středu po 17:00 poblíž obřanského mostu na křížení s tramvají. Osobní vůz BMW stříbrné barvy tam srazil dvaapadesátiletého chodce, který mimo přechod přecházel frekventovanou silnici. Chodec i přes snahu záchranářů na místě zemřel. Řidič z místa nehody ujel a asi o hodinu později dostali policisté informaci o požáru osobního vozu stejné značky poblíž Útěchova.

"Následně se v obci podařilo zadržet muže, který vozidlo používá. Třiačtyřicetiletý zadržený byl pod vlivem alkoholu. Přístroj ukázal hodnotu téměř dvě promile," uvedl už dříve na webu Malášek. Při bezpečnostní prohlídce policisté navíc zjistili, že je muž ozbrojený pistolí. Při vyšetřování kriminalisté zjistili, že nemá zbrojní průkaz a že zbraň není registrovaná.

Podle dosavadních informací automobil ujel z místa havárie v Brně do Adamova a následně směrem na Útěchov. Policie žádá případné svědky, aby se ozvali na tísňovou linku 158.

autor: ČTK | 24. 11. 2018 14:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama