Policii se přihlásil řidič BMW, který před vládou přejel sraženého muže. Hrozí mu pět let vězení

Domácí Domácí
14. 12. 2016 13:36
Řidič černého BMW, které v polovině listopadu přejelo chodce před Úřadem vlády, se v úterý večer přihlásil policii. Policisté jej vyslechli, do vazby vzat nebyl. Za těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci mu hrozí až pět let za mřížemi.
Nehoda se stala už v polovině listopadu. | Video:

Praha – Policii se přihlásil muž, který před Úřadem vlády v centru Prahy přejel v luxusním voze chodce, kterého okamžik předtím srazila dodávka. "Včera ve večerních hodinách se přihlásil dvaašedesátiletý muž, který se doznal, že v době události měl být řidičem černého BMW," upřesnil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Policisté muže vyslechli, poté byl propuštěn. "Obvinění mu sděleno ještě nebylo," dodal Hulan. Důvody svého jednání muž policii řekl, ta ale kvůli vyšetřování nechce sdělovat podrobnosti. "Neustále případ vyšetřujeme pro trestné činy těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci a tam je trestní sazba až na pět let," řekl Hulan.

Mladý muž, kterého nejprve srazila dodávka a pak ho přejel řidič BMW, utrpěl při nehodě vážná zranění. "Muž je živý, jak na tom je nyní, ale netuším," dodal Hulan.

Nehoda se stala 16. listopadu krátce před 17. hodinou před budovou vlády v centru Prahy. Muže, který přecházel silnici po přechodu pro chodce, srazila dodávka a odmrštila ho na tramvajové koleje. Ze stejného směru se vzápětí vyřítilo černé BMW a sraženého muže přejelo a pod podvozkem vláčelo zhruba třicet metrů. Z místa nehody řidič ujel.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy