Policii se přihlásil řidič BMW, který před vládou přejel sraženého muže. Hrozí mu pět let vězení

Domácí Domácí
14. 12. 2016 13:36
Řidič černého BMW, které v polovině listopadu přejelo chodce před Úřadem vlády, se v úterý večer přihlásil policii. Policisté jej vyslechli, do vazby vzat nebyl. Za těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci mu hrozí až pět let za mřížemi.
Nehoda se stala už v polovině listopadu. | Video:

Praha – Policii se přihlásil muž, který před Úřadem vlády v centru Prahy přejel v luxusním voze chodce, kterého okamžik předtím srazila dodávka. "Včera ve večerních hodinách se přihlásil dvaašedesátiletý muž, který se doznal, že v době události měl být řidičem černého BMW," upřesnil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Policisté muže vyslechli, poté byl propuštěn. "Obvinění mu sděleno ještě nebylo," dodal Hulan. Důvody svého jednání muž policii řekl, ta ale kvůli vyšetřování nechce sdělovat podrobnosti. "Neustále případ vyšetřujeme pro trestné činy těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci a tam je trestní sazba až na pět let," řekl Hulan.

Mladý muž, kterého nejprve srazila dodávka a pak ho přejel řidič BMW, utrpěl při nehodě vážná zranění. "Muž je živý, jak na tom je nyní, ale netuším," dodal Hulan.

Nehoda se stala 16. listopadu krátce před 17. hodinou před budovou vlády v centru Prahy. Muže, který přecházel silnici po přechodu pro chodce, srazila dodávka a odmrštila ho na tramvajové koleje. Ze stejného směru se vzápětí vyřítilo černé BMW a sraženého muže přejelo a pod podvozkem vláčelo zhruba třicet metrů. Z místa nehody řidič ujel.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy