Volný režim, chystá se posilovna. Jsem spokojený, řekl Pelikán o zařízení pro běžence v Drahonicích

ČTK ČTK
7. 11. 2015 14:54
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) je spokojený s tím, jak se zlepšily podmínky pro běžence v zařízení v Drahonicích na Lounsku. V minulosti kritizoval podmínky jako nepřiměřeně přísné. Režim v zařízení, jehož kapacita 240 osob je nyní naplněna zhruba z poloviny, je podle Pelikána poměrně volný. Ministr vyzdvihl vybavení uvnitř areálu nebo přítomnost psychologa volnočasových aktivit. Vnější ostrahu areálu převzala od vězeňské služby policie.
Detenční tábor v Drahonicích na Lounsku.
Detenční tábor v Drahonicích na Lounsku. | Foto: Reuters

Drahonice - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) je spokojený s podmínkami, v jakých žijí běženci v zařízení v Drahonicích na Lounsku. Řekl to v sobotu po návštěvě bývalé věznice, jejíž ostrahu převzala tento týden od policie vězeňská služba. V minulosti Pelikán kritizoval podmínky jako nepřiměřeně přísné.

"Když si vezmu, že tohle zařízení jsme v dost strašném stavu předali vnitru před dost krátkou dobou, tak je to tady velmi dobré, lidé se velmi snaží," řekl ministr. "Jsem spokojený, je to velký rozdíl proti tomu, co jsme viděl dřív," dodal.

Režim v zařízení, jehož kapacita 240 osob je nyní naplněna zhruba z poloviny, je podle Pelikána poměrně volný. Vyzdvihl i vybavení uvnitř areálu nebo přítomnost psychologa volnočasových aktivit. "Dělá se posilovna. Je vidět snaha, aby to tu ti lidé měli co nejpříjemnější," doplnil Pelikán.

Lidé běžence v areálu nechtěli

Vězeňská služba tento týden převzala od policie vnější ostrahu areálu. "Musíme dořešit výstroj, která není dělaná na pobyt venku," řekl ministr spravedlnosti. Pelikán uvolnil na ostrahu zařízení v Drahonicích na žádost ministerstva vnitra z Vězeňské služby 70 lidí. V zařízení dál pracují i lidé z najaté bezpečnostní agentury.

Před otevřením Drahonic vznikla petice místních obyvatel, kteří uprchlíky v areálu bývalé věznice nechtěli. Proti byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). V některých obavy přetrvávají, jiné zatím upokojila dosavadní přítomnost policie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy