Reportáž ze základní školy v Trmicích

Reportáž ze základní školy v Trmicích
Do zdejší základní školy chodí přes 250 dětí z Trmic i okolí.  Přibližně 60 procent z nich spadá do kolonky "dětí se sociálním znevýhodněním".
Většina těchto dětí pochází ze sociálně slabších, ekonomicky nestabilních či rozvrácených rodin, kdy výchovu zajišťuje pouze jeden rodič.
Nejedná se ale pouze o děti romské, ale i děti většinové společnosti.
V roce 2011 britské velvyslanectví pořádalo na ústecké univerzitě seminář věnovaný inkluzivnímu vzdělávání. Seminář byl směřovaný do řad českých kantorů s cílem ukázat jim příklady dobré praxe z Velké Británie. Zástupci trmické školy se ho účastnili a právě zde navázali první kontakt s inkluzivní školou v anglickém Leicesteru.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
5. 7. 2013 16:40

Trmice - Když se před dvěma lety vydali zástupci malé školy z malého města Trmice na seminář o inkluzivním vzdělání do Ústí nad Labem, netušili, že brzy navážou plodnou spolupráci. Pod záštitou britského velvyslanectví chtěli tehdy učitelé z Babington College v Leicesteru představit českým pedagogům, jakým způsobem funguje inkluze v Anglii. Přestože se seminář na české ani anglické straně nesetkal s velkým úspěchem, pokusila se trmická škola s Babington College navázat spolupráci. O dva roky později měli již učitelé z Trmic možnost školu v anglickém Leicesteru navštívit a inspirovat se tamějšími učebními metodami. Stejně tak učitelé z Babingtonu přijeli do Trmic a plánuje se další dlouhodobá výměna pedagogů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy