Reportáž ze základní školy v Trmicích

Reportáž ze základní školy v Trmicích
Do zdejší základní školy chodí přes 250 dětí z Trmic i okolí.  Přibližně 60 procent z nich spadá do kolonky "dětí se sociálním znevýhodněním".
Většina těchto dětí pochází ze sociálně slabších, ekonomicky nestabilních či rozvrácených rodin, kdy výchovu zajišťuje pouze jeden rodič.
Nejedná se ale pouze o děti romské, ale i děti většinové společnosti.
V roce 2011 britské velvyslanectví pořádalo na ústecké univerzitě seminář věnovaný inkluzivnímu vzdělávání. Seminář byl směřovaný do řad českých kantorů s cílem ukázat jim příklady dobré praxe z Velké Británie. Zástupci trmické školy se ho účastnili a právě zde navázali první kontakt s inkluzivní školou v anglickém Leicesteru.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
5. 7. 2013 16:40

Trmice - Když se před dvěma lety vydali zástupci malé školy z malého města Trmice na seminář o inkluzivním vzdělání do Ústí nad Labem, netušili, že brzy navážou plodnou spolupráci. Pod záštitou britského velvyslanectví chtěli tehdy učitelé z Babington College v Leicesteru představit českým pedagogům, jakým způsobem funguje inkluze v Anglii. Přestože se seminář na české ani anglické straně nesetkal s velkým úspěchem, pokusila se trmická škola s Babington College navázat spolupráci. O dva roky později měli již učitelé z Trmic možnost školu v anglickém Leicesteru navštívit a inspirovat se tamějšími učebními metodami. Stejně tak učitelé z Babingtonu přijeli do Trmic a plánuje se další dlouhodobá výměna pedagogů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy