Řeky se po dešti zklidnily, druhý povodňový stupeň platí jen na Chrudimsku

ČTK ČTK
2. 9. 2020 7:00
Situace na řekách, které v úterý zvedl vydatný déšť, se přes noc uklidnila. Druhý povodňový stupeň platil ráno už jen na Novohradce v Úhřeticích na Chrudimsku, hladina tam ale dál stoupá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Na několika dalších místech jsou řeky na nejnižším, prvním stupni povodňové aktivity, například Svratka na stanicích Dalečín a Borovnice, Jihlava v Ptáčově nebo Chrudimka v Přemilově. Vyplývá to z aktuálních informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Varování před záplavami platí v několika regionech Vysočiny, východních Čech, jižní Moravy a Olomouckého kraje do dnešního poledne.

V úterý večer vystoupal na druhý povodňový stupeň Černý potok ve Velké Kraši na Jesenicku nebo Novohradka v Luži na Chrudimsku, na dalších místech platila bdělost. Během večera a noci zvednuté hladiny na většině stanic postupně klesaly.

Na Chrudimsku platí do dnešních 12:00 povodňová pohotovost s možností překročení druhého povodňového stupně. Výstraha hydrologů s nízkým stupněm nebezpečí se ve stejné době týká několika okresů v Pardubickém kraji a na Vysočině, Rychnovska v Královéhradeckém kraji, Kuřimska a Tišnovska v Jihomoravském kraji a Jesenicka v Olomouckém kraji.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy