Diskuse k článku: Registr smluv se opět odkládá. Neverending story, říká autor původního návrhu

Registr smluv se opět odkládá. Neverending story, říká autor původního návrhu Klíčový protikorupční zákon se ve Sněmovně projednává už více než tři roky. Podle posledních plánů by měly státní instituce, kraje i obce zveřejňovat všechny smlouvy nad 50 tisíc korun od července příštího roku. Rok poté by navíc měla začít platit sankce neplatnosti - nezveřejněná smlouva automaticky neplatí. Kvůli dalšímu odkladu v dolní komoře se však může zavedení novinky zdržet.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 10 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy