Ředitelství dálnic definitivně uspělo. Nemusí kupovat stamilionový pozemek, který nechce

Marek Pokorný Marek Pokorný
1. 2. 2017 15:55
Ředitelství silnic a dálnic definitivně uspělo ve sporu s firmami Neinver Czech a Kiró Development, které požadovaly, aby od něj za 176 milionů korun koupilo pětihektarový pozemek nedaleko Běchovic u Prahy. Ten se v prosinci 2009 zavázal koupit tehdejší šéf organizace Alfréd Brunclík. Obě firmy se poté obrátily na rozhodčí soud, který řekl, že správci dálnic musí za pozemek zaplatit, i když pro něj nemají využití. Obvodní soud pro Prahu 1 ale rozhodčí nález zrušil, protože Brunclík k podpisu smlouvy neměl potřebný souhlas ministerstva dopravy. Verdikt ve středu potvrdil Městský soud v Praze. Obě firmy uvedený pozemek koupily tři roky předtím od hlavního města za necelou třetinu - 53 milionů.
Bývalý šéf ŘSD Alfréd Brunclík. Nyní stojí i před soudem s obžalobou za nevýhodné pronájmy pozemků pro stavbu billboardů. Podle žalobce tím způsobil škodu přes sto milionů korun.
Bývalý šéf ŘSD Alfréd Brunclík. Nyní stojí i před soudem s obžalobou za nevýhodné pronájmy pozemků pro stavbu billboardů. Podle žalobce tím způsobil škodu přes sto milionů korun. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

Další zprávy