Ředitel Pavlík odchází z čela brněnské nemocnice u sv. Anny, chce se věnovat medicíně

ČTK ČTK
3. 4. 2019 10:01
Ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Martin Pavlík podal rezignaci. Skončí k 30. červnu, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Pavlík odchází z funkce po pěti letech, chce se věnovat medicíně a rád by zůstal lékařem nemocnice.
Martin Pavlík
Martin Pavlík | Foto: ČTK

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nemocnice za Pavlíkova vedení výrazně zlepšila svou ekonomickou kondici a v současné době hospodaří s nejlepšími výsledky za poslední dobu. Ministerstvo vypíše v nejbližších dnech výběrové řízení.

Nemocnice dlouhodobě řeší velké dluhy s ohledem na nižší platby z úhradové vyhlášky. Ke konci loňského roku přesáhly celkové závazky dvě miliardy korun. Závazky po splatnosti jsou necelá miliarda, zbytek jsou například faktury třeba za léky nebo krev, které jsou ještě ve splatnosti.

Nemocnice každoročně končila ve ztrátě kolem 200 milionů korun, loni se poprvé po letech dostala do kladných čísel. Výsledek hospodaření ale nemocnice teprve zveřejní.

Pavlík se rozhodl rezignovat sám. "Po pěti letech v čele velké fakultní nemocnice jsem vyhodnotil, že je nejvyšší čas vrátit se zpátky k medicíně. Myslím, že i z manažerského pohledu změna ve vedení nemocnici prospěje a posune ji dál," uvedl Pavlík.

Odchází za situace, kdy nemocnice loni po letech ztrát hospodařila v kladných číslech. "Ministerstvu děkuji za důvěru a podporu, i díky které předávám nemocnici v nejlepším ekonomickém stavu, kterého šlo za dané situace dosáhnout," uvedl Pavlík.

"Nemocnice se každoročně z důvodu historicky špatně nastavených úhrad potýká s vysokými ztrátami. Za působení ředitele Martina Pavlíka se však podařilo její ekonomickou kondici výrazně zlepšit, a dnes tak hospodaří s nejlepšími výsledky za poslední dobu. Panu řediteli je tedy rozhodně za co poděkovat," konstatoval ministr Vojtěch. Dodal, že je rád, že chce Pavlík zůstat v nemocnici jako lékař.

Ministerstvo tak v krátké době hledá ředitele už třetí brněnské organizace. V únoru rezignoval po 18 letech ředitel Psychiatrické nemocnice Brno Marek Radimský, v pondělí podal po pěti letech kvůli věku rezignaci ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Jan Žaloudík.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

před 1 hodinou

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

Další zprávy