reklama
 
 

Ředitel největší pojišťovny přišel až o 1,35 milionu

3. 2. 2014 15:30
Všeobecná zdravotní pojišťovna byla loni ve ztrátě 962 milionů korun

Praha - Ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP Zdeněk Kabátek si dal loni nůž na krk a teď toho může jen litovat.

Právě přišel o odměnu až 1,35 milionu korun.

Zdeněk Kabátek si totiž dobrovolně přitvrdil podmínky pro mimořádný bonus, který se tradičně vyplácí až do výše šesti platů. Nechal si správní radou potvrdit, že mu bude vyplacen jen v případě, že Všeobecná zdravotní pojišťovna neskončí ve ztrátě.

Jenže pojišťovna prožívá (i bez jeho přičinění) zlé časy. Jak zjistil deník Insider, VZP loni skončila ve ztrátě 962 milionů korun.

Proto bude ředitel pojišťovny - a to poprvé v historii - bez odměny, což deníku Insider potvrdil mluvčí Vlastimil Sršeň.

Ztráta až šest miliard

Kabátkův předchůdce Pavel Horák, který pojišťovnu ke špatným časům pomohl dokormidlovat, v uplynulých třech letech získal k platu celkově bezmála 2,3 milionu korun.

Pokud odhlédneme od osobních financí, je vedení pojišťovny v mezích dnešních možností s finančním výsledkem spokojeno. Stejně tak i nový ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

"Prvotní odhady ztráty byly až šest miliard. Navíc VZP nyní nemá žádné závazky po lhůtě splatnosti," zdůvodňuje uspokojení nad deficitem mluvčí pojišťovny Sršeň.

"Myslím si, že se to tam otáčí velmi dobře," prohlásil zase ministr Němeček.

Také proto nový šéf resortu neplánuje, že by Kabátka vyměnil. "Nemám signály, které by legitimizovaly nějakou zásadní změnu," dodal Němeček.

Rok 2013 je prvním celým rokem, kdy stál Kabátek v čele VZP. Předtím, až do listopadu 2012, pojišťovnu vedl Pavel Horák a právě předloni byla ve ztrátě okolo tří miliard korun.

autor: Radek Nohl | 3. 2. 2014 15:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama