Ředitel největší pojišťovny přišel až o 1,35 milionu

Radek Nohl Radek Nohl
3. 2. 2014 15:30
Všeobecná zdravotní pojišťovna byla loni ve ztrátě 962 milionů korun
Ředitel VZP Zdeněk Kabátek.
Ředitel VZP Zdeněk Kabátek. | Foto: ČTK

Praha - Ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP Zdeněk Kabátek si dal loni nůž na krk a teď toho může jen litovat.

Právě přišel o odměnu až 1,35 milionu korun.

Zdeněk Kabátek si totiž dobrovolně přitvrdil podmínky pro mimořádný bonus, který se tradičně vyplácí až do výše šesti platů. Nechal si správní radou potvrdit, že mu bude vyplacen jen v případě, že Všeobecná zdravotní pojišťovna neskončí ve ztrátě.

Jenže pojišťovna prožívá (i bez jeho přičinění) zlé časy. Jak zjistil deník Insider, VZP loni skončila ve ztrátě 962 milionů korun.

Proto bude ředitel pojišťovny - a to poprvé v historii - bez odměny, což deníku Insider potvrdil mluvčí Vlastimil Sršeň.

Ztráta až šest miliard

Kabátkův předchůdce Pavel Horák, který pojišťovnu ke špatným časům pomohl dokormidlovat, v uplynulých třech letech získal k platu celkově bezmála 2,3 milionu korun.

Pokud odhlédneme od osobních financí, je vedení pojišťovny v mezích dnešních možností s finančním výsledkem spokojeno. Stejně tak i nový ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Foto: Vojtěch Marek

"Prvotní odhady ztráty byly až šest miliard. Navíc VZP nyní nemá žádné závazky po lhůtě splatnosti," zdůvodňuje uspokojení nad deficitem mluvčí pojišťovny Sršeň.

"Myslím si, že se to tam otáčí velmi dobře," prohlásil zase ministr Němeček.

Také proto nový šéf resortu neplánuje, že by Kabátka vyměnil. "Nemám signály, které by legitimizovaly nějakou zásadní změnu," dodal Němeček.

Rok 2013 je prvním celým rokem, kdy stál Kabátek v čele VZP. Předtím, až do listopadu 2012, pojišťovnu vedl Pavel Horák a právě předloni byla ve ztrátě okolo tří miliard korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda tří nákladních aut ráno uzavřela dálnici D48 na Karvinsku

Nehoda tří nákladních aut uzavřela ráno na Karvinsku dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Policie zatím nemá informace o tom, že by na místě byli zranění, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Auta se podle Jirouškové srazila krátce po 05:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 06:30. Doprava je podle něj odkloněna na 62. kilometru u Tošanovic, auta se mohou vracet zpět na exitu 70.

Další zprávy