Ředitel ČT Dvořák dostal roční odměnu dva miliony

Filip Rožánek Filip Rožánek
17. 6. 2015 15:55
Rada České televize rozhodla, že Dvořák splnil všechna kritéria a dostane tak odměny v plné výši.
Petr Dvořák.
Petr Dvořák. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Rada České televize schválila roční bonus pro generálního ředitele Petra Dvořáka. Dostane 2,3 milionu korun, tedy plnou výši odměny.

Na tu má nárok v případě, že splní všechna předem daná kritéria. Mezi podmínkami pro bonus jsou ekonomické ukazatele, hodnocení úrovně vysílání, sledovanost nebo komunikace s radními a veřejností.

Právě s posledními dvěma položkami je nespokojený radní Michael Hauser.

Radní navrhl snížení na 90 procent

"Ne všechny zprávy, které dostáváme, jsou dostatečně kvalitní. Některé dotazy ze strany členů Rady ČT nebyly zodpovězeny. Komunikace s veřejností není zcela ideální. V podkladech pro Radu ČT dokonce tento bod není uveden," řekl Hauser při středečním veřejném jednání.

Vzápětí navrhl snížit odměnu na 90 procent. Pro návrh však hlasovali jen dva radní, takže neprošel. Hauserovi kolegové činnost generálního ředitele spíše chválili.

"Vysílání České televize zasahuje 78 procent dospělé populace, což je velmi vysoké číslo. Například BBC má stanoveno jako hladinu zásahu 70 procent. Česká televize patří v Evropě mezi špičku veřejnoprávních televizí z hlediska příjmů, které má k dispozici, i počtem odvysílaných hodin, ze kterých vychází. Jednu vysílací hodinu produkuje opravdu levně. Má vůbec nejvyšší podíl vlastní výroby a třetí nejvyšší podíl premiér," zdůraznil radní Michal Jankovec.

Pro bylo 10 radních ze 14

Plnou výši bonusu nakonec podpořilo 10 ze 14 radních. Nováčci Daniel Váňa a Jaroslav Maxmilián Kašparů se zdrželi.

"Chtěl bych poděkovat za podporu i za důvěru. Není to jen o penězích, ale o tom, že rada chápe změny, kterými televize prochází. Jsem rád, že v radě sedí lidé, kteří se nedají ovlivnit pokřikem těch, kteří zneužívají některé informace nebo vykřikují polopravdy, či rovnou lži," okomentoval udělení odměny Petr Dvořák.

Dvořákův základní plat je 230 000 korun měsíčně, roční odměna představuje jeho desetinásobek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy