FOTO Odkladiště lidí? Obec se vzepřela osudu romského ghetta

FOTO Odkladiště lidí? Obec se vzepřela osudu romského ghetta
Léta zanedbávání problémů se sociálně vyloučenými lokalitami si vyžádala svoji daň. To, že existují prostředky, jak s touto situací bojovat, zjišťují v severočeských Obrnicích.
Obec ležící u města Most pod vrchem Zlatník.
Nachází se v oblasti s tradičně vysokou nezaměstnaností a kriminalitou.
V obci žije kolem 2,5 tisíce obyvatel, zhruba 40 procent z nich jsou Romové.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
Aktualizováno 26. 12. 2014 17:38
Obrnice se proslavily jako obec úspěšná v boji se sociálním vyloučením. Připomeňte si znovu tuto fotoreportáž v rámci ohlédnutí Aktuálně.cz za rokem 2014.

Fotogalerie - Nedaleko nechvalně známého sídliště Chanov leží obec Obrnice. Přestože mají podobný osud, blýská se zde na lepší časy. Místní starostka získala ve Štrasburku cenu za úspěšný projekt integrace Romů.

Romové představují přibližně polovinu ze dvou a půl tisíc zdejších obyvatel a v posledních letech sem přišli za levným bydlením. Mnoho z nich má problémy s dluhy, nezaměstnaností, končí na sociálním dnu. Obec však bojuje, aby se Obrnice nestaly místem bez budoucnosti. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy