Policie zasahovala ve skladech Čepra, kvůli krádežím pohonných hmot zadržela desítky lidí

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 4. 5. 2016 17:35
Celníci a policisté zasahovali ve dvou skladech společnosti Čepro kvůli krádežím značného množství pohonných hmot. Razie se uskutečnila o víkendu a jeden ze skladů, kde policie a celníci zasahovali, byl v Bělčicích na Strakonicku. Podnět k vyšetřování případu dalo samo Čepro. "Podrobnosti zatím nemáme, trestní prověřování dále pokračuje," řekla mluvčí celní správy Martina Kaňková. "Mohu jen říci, že společnost Čepro s celní správnou aktivně spolupracuje." Policisté zadrželi podle neoficiálních informací desítky lidí. "Nejednalo se o jedince, byl to větší počet lidí, ale podrobnější informace zatím poskytovat nemohu," dodala mluvčí.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

České Budějovice - Ve dvou skladech společnosti Čepro zasahovali o víkendu celníci a policisté. Desítky lidí zadrželi kvůli krádežím značného množství pohonných hmot.

"Šlo o rozsáhlou akci, do níž se zapojilo přibližně tři stovky policistů. Zasahovali na větším počtu míst, když prováděli domovní i nebytové prohlídky," řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle informací ČTK zajistili i velký obnos hotovosti a pohonných hmot.

Podnět k vyšetřování případu dalo samo Čepro, informace ale měli už před tím i celníci, řekla Aktuálně.cz bez dalších podrobností mluvčí celní správy Martina Kaňková. Více sdělí až po ukončení trestního prověřování. "Mohu jen říci, že společnost Čepro s celní správnou aktivně spolupracuje," dodala Kaňková.

Sdílnější zatím nejsou ani zástupci Čepra. "Vyšetřování se týká činnosti několika zaměstnanců důvodně podezřelých, že se podíleli na nezákonné činnosti spočívající v narušení produktovodu," uvedla za firmu její mluvčí Lenka Svobodová. Dodala, že razie se týkala mimopražských prostorů firmy.

Generální ředitelství cel uvedlo, že zásah byl výsledkem připravované akce. "Jednalo se o dvě místa, ale jejich lokalitu vzhledem k vyšetřování neuvedeme," řekla Kaňková. Podle informací ČTK byl jeden ze skladů v Bělčicích na Strakonicku.

Čepro je jedním z největších průmyslových podniků v České republice. Provozuje síť 1135 kilometrů produktovodů, k dispozici má 650 skladovacích nádrží, jejichž kapacita je 1,7 milionu metrů krychlových. Společnosti patří 191 čerpacích stanic Euro Oil po celém Česku, která je z hlediska počtu stanic třetí největší a z pohledu prodejů pohonných hmot čtvrtá nejvýznamnější v zemi. Síť Euro Oil je největší český distributor pohonných látek v České republice.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Při ranním požáru ve sklepě paneláku v Brně zemřel člověk

Jeden člověk zemřel při ranním požáru sklepa panelového domu v Rerychově ulici v Brně-Bystrci. Evakuace ostatních obyvatel domu nebyla nutná, informovali hasiči na twitteru a v přehledu zásahů na svých webových stránkách. Na místě pracují vyšetřovatelé.

 

před 26 minutami

Počet podnikatelů v ČR se loni snížil o 20 tisíc, nejvíce nových přibylo v Praze a okolí a na jižní Moravě

Začalo podnikat téměř 60 tisíc lidí. Zároveň ale ukončilo své podnikání 45 tisíc lidí, o deset tisíc méně jich bylo vymazáno z registru v souvislosti se zrušením oprávnění ke zprostředkování spotřebitelského úvěru. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF. 

Nejvíce lidí začalo loni podnikat v Praze (9567), ve Středočeském kraji (7810) a v Jihomoravském kraji (6786). Nejméně lidí začalo naopak podnikat v Karlovarském kraji (1405), v Libereckém kraji (2380) a v Plzeňském kraji (2838).

Česká národní banka zrušila k 1. dubnu 2019 podnikatelské oprávnění 120 tisíc fyzických osob, které měly založené oprávnění k podnikání v pomocných finančních službách, především jako zprostředkovatelé úvěrů a pojistných produktů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministři a zástupci bezpečnostních složek státu jednají na úřadu vlády o připravenosti na případné rozšíření nákazy koronavirem z Číny

Proberou dosavadní opatření i plán pro případné šíření onemocnění. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) předloží rozbor připravenosti státních hmotných rezerv. "Pan premiér chce mít informace ze všech úhlů pohledu," řekl novinářům před začátkem jednání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zopakoval, že na letišti v Ruzyni začali cíleně vyhledávat pasažéry, kteří vykazují symptomy podobné koronaviru. Cestujícím je určena také informační kampaň. A pro lety z Číny byly vyčleněny dva speciální vchody, které se budou pravidelně dezinfikovat. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy