Razie mezi policisty, měli vyrábět a prodávat drogy

ČTK ČTK
7. 11. 2011 15:25
Mezi 13 zadrženými byli 3 policisté z Českého Krumlova
Snímek je ilustrační.
Snímek je ilustrační. | Foto: Reuters

Praha - Policejní inspekce zadržela v sobotu a neděli 13 lidí, mezi nimi i tři aktivní policisty. Skupinu podezřívá z výroby a distribuce drog.

Žalobce z okresního státního zastupitelství v Českých Budějovicích zatím zahájil trestní stíhání čtyř lidí, řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. V cele předběžného zadržení je devět lidí. Dva zadržení policisté dostanou okamžitou výpověď.

Dva podezřelé policie zatkla v Praze. "Byli zadrženi bezprostředně po převzetí zálohy na prodej drog ve výši jednoho milionu korun," uvedla mluvčí. Policista podle ní při obchodu s drogami použil jako zástavu proti přijetí milionové zálohy služební zbraň.

Deník Právo napsal, že tři podezřelí policisté byli všichni z jednoho obvodního oddělení v Českém Krumlově a spolupracovali se skupinou obchodující ve velkém s marihuanou. Gang ji prý kupoval od dealerů a prodával dál.

Žalobce podezřívá členy skupiny z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Dva zadržení policisté z obvodního oddělení v Českém Krumlově dostanou okamžitou výpověď, řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Oba policisté tím také ztratí nárok na výsluhu.

V Praze zasahoval policejní vrtulník

O výpovědi rozhodl během pondělí šéf jihočeské policie Radomír Heřman, který pouze čekal na to, až okresní státní zastupitelství sdělí dvěma policistům obvinění. Není jisté, jestli Heřman stihne výpověď policistům předat v pondělí nebo během úterý.

Inspekce na případu pracovala od letošního dubna, podíleli se na něm i zahraniční policisté, Útvar rychlého nasazení, policejní letecká služba a krajské ředitelství jihočeské policie.

"Akce byla ukončena zadržením celkem třinácti osob, mezi nimiž byli tři policisté. Cílem bylo ochromit skupinu pachatelů, kteří se podíleli na nedovolené výrobě a distribuci omamných a psychotropních látek," uvedla mluvčí v tiskové zprávě.

V Praze podle deníku Právo policisté v sobotu zasahovali i s pomocí policejního vrtulníku na střešním parkovišti obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni.

 

Právě se děje

Další zprávy