Rathův muž končí ve vedení kraje. Jermanová: Žádné řezání hlav, lidé odcházejí, přicházejí

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
3. 1. 2017 14:16
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (hnutí ANO) se snaží kraj co nejvíce odstřihnout od spojení s dřívější koalicí sociálních demokratů a komunistů. Nejnovější změnou je odchod ředitele krajského úřadu Roberta Georgieva, který v minulosti pracoval jako poslanecký asistent Davida Ratha.
Nejde o žádné řezání hlav, tvrdí hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová
Nejde o žádné řezání hlav, tvrdí hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová | Foto: Radek Bartoníček

Praha – Nová pravicová koalice ve vedení Středočeského kraje pokračuje v "úklidu", se kterým začala hned po příchodu do vedení kraje. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO v úterý dopoledne oznámila, že z postu ředitele úřadu odejde Robert Georgiev.

"Je vypsáno výběrové řízení na nového ředitele," sdělila hejtmanka a dodala, že Georgiev rezignoval na funkci loni 19. prosince s tím, že skončí 28. února 2017. Podle ní nejde o žádné "řezání hlav", protože ředitel skončil sám od sebe. "Průběžně lidé odcházejí, přicházejí, je to normální. Někteří se rozhodli odejít s výměnou vedení, je to přirozené," uvedla.

Redakce Aktuálně.cz měla už ke konci loňského roku informace o tom, že nové vedení si přeje odchod ředitele. Hejtmanka ještě 19. prosince tvrdila, že ředitel je stále na svém místě. "Nevím o jeho odchodu. Já na něj v žádném případě netlačím. Obraťte se na pana ředitele," odpovídala na otázky Aktuálně.cz. Samotný Georgiev se odpovědím na otázky bránil, několikrát jen zopakoval, že téma jeho setrvání či odchodu z postu ředitele není pro něj tématem těchto týdnů.

Nezbavím se nálepky Rathova muže 

Středočeský kraj léta ovládali sociální demokraté se svými hejtmany Davidem Rathem, Josefem Řihákem a Milošem Peterou. Nic na tom přitom nezměnila ani Rathova korupční aféra, po které v roce 2012 lidé opět ČSSD zvolili do vedení kraje. A jeho členové si vybrali na důležitý post ředitele kraje právě Georgieva, který pracoval jako Rathův asistent v době, kdy byl Rath poslancem.

„Jsem si vědom, že se nálepky Rathova muže nezbavím, ale nikdy jsem se ničeho špatného nedopustil,“ tvrdil Georgiev v době, kdy v roce 2014 nastupoval na šéfovskou pozici. Tehdejší opozice, která dnes kraji vládne, ale už tehdy jeho příchod do vlivné funkce kritizovala.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy