Vizualizace: Tak měl vypadat "Rathův" zámek v Buštěhradě

Vizualizace: Tak měl vypadat "Rathův" zámek v Buštěhradě
Na prohlídce buštěhradského zámku. "Odhady architektů, se kterými jsem zámek nedávno celý prošel, se pohybují okolo 200 milionů korun. Snažím se, aby podstatnou část zaplatily fondy Evropské unie. Spoluúčast zajistíme z rozpočtu kraje," uvedl v červenci 2010.
Na prohlídce buštěhradského zámku.  "Obci zůstane pro potřeby obecního úřadu jedno křídlo a kraji připadne zbytek, tedy zhruba tři čtvrtiny objektu a celá zahrada. Jak nám obec tyto části převede, tak chceme okamžitě začít práce na revitalizaci zpustlého zámeckého parku tak, aby ho občané mohli co nejdříve využívat. Současně se pracuje na projektu a domlouvám finanční prostředky z fondů Evropské unie na rekonstrukci zámku," plánoval před dvěma lety za tento projekt obviněný exhejtman a poslanec.
David Rath na obhlídce parku u buštěhradského zámku. "Jsem připraven po nabytí zámku a parku krajem nechat park vyčistit a místa chybějících stromů osázet a celý prostor zpřístupnit lidem k relaxačním a kulturním aktivitám. Tento prostor by měl brzy sloužit občanům samotného Buštěhradu."
David Rath: "Kladensku chybí reprezentativní společenský sál s odpovídajícím zázemím. Proto chceme, aby hlavní část objektu tvořil taneční a konferenční sál s celou řadou salonků. Prostory budou tedy multifunkční, mohou zde být plesy, koncerty, konference, školení či výstavy."
Foto: Středočeský kraj
Domácí Domácí
10. 6. 2012 18:50

Plán na rekonstrukci buštěhradského zámku je jakýmsi abstraktním bubákem v pozadí Rathovy korupční kauzy. Jak měl ale vypadat? A jak se o něj bývalý hejtman zasazoval? Podívejte se na vizualizace "buštěhradského Žofína" a na snímky Davida Ratha uprostřed sutin zámku či na mýtině chystaného zámeckého parku.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy