Rath definitivně vyhrál soud s europoslancem Ouzkým

rg
23. 10. 2007 11:40
Ve sporu o stejnou věc s Cabrnochem však prohrává

Praha - Odvolací Vrchní soud v Praze definitivně zamítl žalobu europoslance Miroslava Ouzkého na bývalého ministra zdravotnictví Davida Ratha.

Ouzký po něm chtěl půl milionu korun a omluvu za to, že ho Rath nařkl z tunelování Všeobecné zdravotní pojišťovny. Informoval o tom server České noviny s odvoláním na ČTK.

Bývalý premiér údajně o Ouzkém řekl, že pomocí své firmy IZIP odčerpal z pojišťovny peníze. Údajně získal zakázku na internetové zdravotní knížky bez výběrového řízení. Odvolací soud v úterý uvedl, že Rath svými výroky pouze konstatoval skutečný stav věcí.

Stejný spor byl také veden s europoslancem Milanem Cabrnochem. Ten byl společně s Ouzkým při zakládání firmy IZIP. V jeho případě rozhodl soud opačně a Rath tedy prohrál. Proti tomuto rozsudku se odvolal.

VZP vložila do projektu zdravotních knížek od roku 2001 na 300 milionů korun.

Souvislosti:

  • Europoslanec Ouzký zažaluje Ratha za jeho slova o IZIPu
  • Rath vyhrál soud s Ouzkým kvůli tunelování VZP skrze IZIP
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy