Ransdorf každému naletí. Zřejmě naletěl i tentokrát, míní Zeman o nové švýcarské kauze

ČTK ČTK
6. 12. 2015 17:47
Prezident Miloš Zeman se vyjádřil k čerstvému případu komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa, kterého zatkla švýcarská policie v bance kvůli údajnému finančnímu podvodu. Zeman při hodnocení Ransdorfa, který údajně "každému naletí", vychází z dřívějších europoslancových příhod. Zmínil například případ padělaných obrazů, v nichž Ransdorf také figuroval.
Miloš Zeman přednáší projev ve Vladislavském sále
Miloš Zeman přednáší projev ve Vladislavském sále | Foto: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman si myslí, že europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf zřejmě někomu "naletěl", když ho švýcarská policie zadržela kvůli údajnému finančnímu podvodu v curyšské bance. Vychází z toho, že se to komunistickému politikovi údajně stalo i v minulosti.

V pořadu Prezidentský Pressklub na rádiu Frekvence 1 prezident řekl, že je to jen jeho soukromá hypotéza a počká si na výsledky vyšetřování.

"Je to člověk, který každému naletí," prohlásil o Ransdorfovi Zeman. Poukázal na případ padělaných obrazů, v nichž figuroval i europoslanec.

Připomněl, že nedávno Ransdorfovi, kterého už několik let neviděl, zakázal vstup do prezidentské kanceláře. Reagoval tak na Ransdorfova slova o tom, že prezident při předávání ocenění 28. října nezmínil, že otec zavražděného žďárského studenta Petra Vejvody je také předsedou okresního výboru KSČM ve Ždáru nad Sázavou. Zeman to označil za hyenismus.

Dveře na Pražský hrad má zavřené také americký velvyslanec Andrew Schapiro poté, co se pozastavil nad účastí českého prezidenta na květnových oslavách konce druhé světové války v Rusku, zopakoval Zeman.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Ekonomika USA ve čtvrtletí rostla rekordním tempem 33,1 procenta

Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů Kč). Ta podpořila zejména výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu.

Tempo růstu bylo v uplynulém čtvrtletí nejrychlejší minimálně od roku 1947, kdy vláda začala tyto údaje sledovat. Ve druhém čtvrtletí naopak ekonomika kvůli dopadům šíření koronaviru klesala rekordním tempem 31,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy