Ransdorf každému naletí. Zřejmě naletěl i tentokrát, míní Zeman o nové švýcarské kauze

ČTK ČTK
6. 12. 2015 17:47
Prezident Miloš Zeman se vyjádřil k čerstvému případu komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa, kterého zatkla švýcarská policie v bance kvůli údajnému finančnímu podvodu. Zeman při hodnocení Ransdorfa, který údajně "každému naletí", vychází z dřívějších europoslancových příhod. Zmínil například případ padělaných obrazů, v nichž Ransdorf také figuroval.
Miloš Zeman přednáší projev ve Vladislavském sále
Miloš Zeman přednáší projev ve Vladislavském sále | Foto: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman si myslí, že europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf zřejmě někomu "naletěl", když ho švýcarská policie zadržela kvůli údajnému finančnímu podvodu v curyšské bance. Vychází z toho, že se to komunistickému politikovi údajně stalo i v minulosti.

V pořadu Prezidentský Pressklub na rádiu Frekvence 1 prezident řekl, že je to jen jeho soukromá hypotéza a počká si na výsledky vyšetřování.

"Je to člověk, který každému naletí," prohlásil o Ransdorfovi Zeman. Poukázal na případ padělaných obrazů, v nichž figuroval i europoslanec.

Připomněl, že nedávno Ransdorfovi, kterého už několik let neviděl, zakázal vstup do prezidentské kanceláře. Reagoval tak na Ransdorfova slova o tom, že prezident při předávání ocenění 28. října nezmínil, že otec zavražděného žďárského studenta Petra Vejvody je také předsedou okresního výboru KSČM ve Ždáru nad Sázavou. Zeman to označil za hyenismus.

Dveře na Pražský hrad má zavřené také americký velvyslanec Andrew Schapiro poté, co se pozastavil nad účastí českého prezidenta na květnových oslavách konce druhé světové války v Rusku, zopakoval Zeman.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy