reklama
 
 

Sledovali jsme živě: Šéfem České televize bude dalších šest let Petr Dvořák. Ve finále vyhrál 15:0

26. 4. 2017 12:52
Kandidátský projev Petra Dvořáka, staronového ředitele ČT. | Video: |  35:33
reklama
Pět kandidátů na ředitele České televize ve středu odpoledne představilo členům Rady ČT své vize o dalším fungování veřejnoprávní televize. Radní nominovali současného šéfa Petra Dvořáka, bývalého ředitele TV Prima Martina Konráda, bývalého šéfredaktora zpravodajství ČT Karla Nováka, bývalého generálního komisaře českého Expa 2015 Jiřího Františka Potužníka a ekonoma Petra Vinkláře. Podle mediálních odborníků je jasným favoritem volby Dvořák, který také spolu s Konrádem postoupil do druhého kola hlasování a v tom jednohlasně vyhrál se ziskem patnácti hlasů.

Sledovali jsme živě: Šéfem České televize bude dalších šest let Petr Dvořák. Ve finále vyhrál 15:0

reklama
18:00
 

Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. Náš online přenos končí. Generálním ředitelem České televize byl i na dalších šest let zvolen Petr Dvořák.

17:38

Poslanec ANO Martin Komárek nechtěl výsledky voleb komentovat. "Rozhodnutí Rady nehodnotím. Volba ředitele ČT není věcí politiků a to je dobře," řekl.

17:33

Předseda ODS Petr Fiala uvítal kontinuitu vedení České televize. "Petru Dvořákovi jako řediteli ČT přeji odvahu změnit zpravodajství ve skutečně veřejnoprávní. Respektuji rozhodnutí Rady, vítám stabilitu a kontinuitu vedení veřejnoprávní ČT a přeji jejímu řediteli hodně úspěchů," řekl.

17:29

"Tato volba dává naději, že ČT bude plnit funkci veřejnoprávního média a nezmocní se jí jednotlivé politické síly," reagovala Helena Langšádlová  z TOP 09.

17:27
Twitter

Takto vypadá projekt staronového generálního ředitele Petra Dvořáka.

17:25

"Panu Dvořákovi gratuluji ke znovuzvolení. Nechci tuto volbu komentovat, ČT je veřejnoprávní televize, má být na politicích zcela nezávislá," zdůraznil vicepremiér Andrej Babiš (ANO).

17:22

Petr Dvořák nepočítá, že by Česká televize měla v nejbližší letech investovat do dalších rekonstrukcích svých objektů. "Já jsem přesvedčený, že Kavčí hory po rekonstrukci, kterou jsme naplánovali už v roce 2016, posunou Českou televizi na technologickou úroveň, která bude adekvátní k 21. století. A připadá mi, že je lepší investovat peníze od koncesionářů do programu, jeho tvroby a vysílání než do nové budovy. Náklady, které by musela Česká televize vynaložit, by byly návratné až v horizontu několika desítek let."

17:17
 

Petr Dvořák nepočítá s tím, že by do konce jeho jeho šestiletého mandátu mělo dojít ke zvyšování koncesionářských poplatků.

17:13

"Věřím, že dalších šest let bude úspěšných stejně jako teď - podle mého názoru - šest let uplynulých. A těším se na to, že můžu navázat na projekt, který stojí na dvou hlavních hodnotách. Jedním z nich je kontinuita, což znamená, že neplánuji žádné zásadní radikální změny. A druhá hodnota jsou inovace. Inovnace nejenom technologické, ale i inovace v oblasti tvorby, v oblasti tvůrčí invence," řekl Dvořák. 

17:10

Petr Dvořák poděkoval i Radě České televize: "Jednak za důvěru, kterou mi svěřili, a zároveň to trochu beru tak, že je to potvrzení, že těch 6 let, co jsem v České televizi strávil, rada hodnotí jako dobu úspěšnou"

17:06
 

Petr Dvořák poděkoval svým protikandidátům za férový souboj.  "Pro mě je to velký den a chtěl bych poděkovat v první řadě, i když je to překvapivé, svým protikandidátům. A to protože ten souboj, který jsme svedli, byl veden korektně, a oni si Českou televizi nevzali jako rukojmí a používali validní argumenty, oceňovali naši minulou práci, oceňovali, jakým způsobem Česká televize funguje." 

16:57

"Celkem jsem to čekal. Na rozhodnutí jsem neměl vliv, takže ho respektuji," řekl šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

16:50
 

Petr Gazdík k výsledkům volby: "Jako politik nemám být co spokojen nebo nespokojen. Podstatné je, zda ČT plní svou veřejnoprávní roli. Z mého pohledu ji pod jeho vedením plní."

16:33

Novým ředitelem České televize se na příštích šest let stal Petr Dvořák, ve druhém kole volby získal 15 hlasů.
Konrád skončil bez hlasu. 
Volba skončila. 

16:29
 

Všichni odhlasovali, sčítají se hlasy. Vítězný kandidát jich musí mít minimálně deset.

16:23
Rada ČT

Začalo druhé kolo hlasování.

16:22
Kandidáti

Karel Novák získal tři hlasy, Jiří František Potužník čtyři a Petr Vinklář jeden.

16:20

Do druhého kola pokračují Petr Dvořák se ziskem 14 hlasů a Martin Konrád se šesti hlasy.

16:14

Je odhlasováno, začalo počítání hlasů, které kandidáti na ředitele ČT získali v prvním kole volby. 

16:13

Všichni radní odhlasovali, probíhá počítání hlasů.

autoři: Martin Ťopek, Domácí | 26. 4. 2017 12:52

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama