Rada rozhlasu probrala Zemanovy vulgarity. Závěry zatím tají

ČTK ČTK
12. 11. 2014 17:05
Ke kauze prezidentových výroků v Hovorech z Lán se předsednictvo Rady Českého rozhlasu vyjádří až na veřejné schůzi 26. listopadu.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: Matej Slávik, Economia

Praha - Předsednictvo Rady Českého rozhlasu ve středu s vedením rozhlasu projednalo stížnosti, které rada obdržela na poslední Hovory z Lán. Vlnu kritiky vyvolaly vulgární výroky, které v rozhlasovém pořadu zazněly z úst prezidenta Miloše Zemana. Rada se ke kauze vyjádří na veřejném zasedání 26. listopadu, řekl místopředseda rady Jiří Vejvoda.

"Rada ČRo projednala stížnosti posluchačů na Hovory z Lán. Vyslechla informaci vedení rozhlasu a ke kauze se vyjádří formou usnesení na veřejné schůzi 26. listopadu," uvedl Vejvoda.

Pořad nezruší

Vedení rozhlasu podle mluvčího Jiřího Hošny radu seznámilo se svým stanoviskem. "Počítáme s tím, že pořad rušit nebudeme a dál poběží ve stejném formátu. Generální ředitel se rovněž setká s panem prezidentem," řekl Hošna.

Rada ČRo dostala na rozhovor s hlavou státu asi padesátku stížností. Z nich se zhruba pět prezidenta zastávalo, většina kritických poukazuje na možné porušení kodexu Českého rozhlasu.

Stížnosti na pořad Radiožurnálu okamžitě po odvysílání začala dostávat také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která jich v minulém týdnu obdržela zhruba dvě stovky. Zabývat se jimi bude na příštím zasedání.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Toronto i přes závěrečnou prohru ovládlo Severní divizi

Hokejisté Toronta podlehli ve svém posledním zápase základní části NHL Winnipegu 2:4. Maple Leafs i přes druhou prohru za sebou ovládli Severní divizi a v play off vyzvou Montreal. Jets skončili třetí a ve vyřazovací části je čeká Edmonton.

Winnipeg v zápase dvakrát prohrával, ale skóre otočil a vítězně se naladil na play off. Toronto poslal v 8. minutě do vedení Pierre Engvall, který nenápadnou střelou z levého kruhu nachytal brankáře Connora Hellebuycka. Na začátku druhé třetiny srovnal Mason Appleton, ale Ilja Michejev poslal Maple Leafs opět do vedení.

Obrat ve skóre zařídil Kyle Connor, který nejprve v 34. minutě bekhendovým blafákem zakončil přečíslení dva na jednoho a ve 45. minutě tvrdou ranou bez přípravy překonal gólmana Jacka Campbella podruhé. Definitivní podobu skóre stanovil při závěrečné hře Toronta bez brankáře Jansen Harkins. Kanadský útočník se dočkal prvního gólu v sezoně.

před 1 hodinou

Rekonstrukce Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů korun

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavu slepých tramvajových kolejí, které chce vedení magistrátu vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun.

Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů víceprací vzniklých nepředvídatelnými okolnostmi. Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru. Jiné menší položky firma z původní ceny odečetla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy