Pyrotechnici ve Vrběticích zlikvidovali ve speciální trhací jámě dalších 200 kusů munice

ČTK ČTK
16. 8. 2017 9:06
Pyrotechnici za šest týdnů zlikvidovali již 200 kusů munice, kterou našli při ohledání druhého epicentra exploze v areálu bývalých muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. "Munici zlikvidovali ve speciálně vytvořené trhací jámě přímo v areálu, byla natolik poškozená, že nebyla schopná převozu," sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Ohledání prvního vybuchlého muničního skladu skončilo v polovině června, u druhého epicentra se pracuje od července. Sklad číslo 16 ve Vrběticích explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 téhož roku 3. prosince. Oba vybuchlé sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé.
Areál ve Vrběticích.
Areál ve Vrběticích. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 8 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy