Pyrotechnici v Chotěboři zlikvidovali částečně odjištěný granát. Nálezci si ho vzali do garáže

ČTK ČTK
5. 12. 2015 19:10
Policejní pyrotechnici v sobotu likvidovali přímo v Chotěboři částečně odjištěný granát. Podle policejní mluvčí Jany Kroutilové nebyl nikdo zraněn, ani nevznikla žádná škoda na majetku. Policisté nyní prověřují, kde se nebezpečný granát vzal. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Chotěboř - Policejní pyrotechnici v sobotu likvidovali přímo v Chotěboři částečně odjištěný granát. Podle policejní mluvčí Jany Kroutilové nebyl nikdo zraněn, ani nevznikla žádná škoda na majetku.

Policisté nyní prověřují, kde se nebezpečný granát vzal. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Podezřelý předmět našli v pátek 4. prosince odpoledne dva mladí lidé v katastru Chotěboře. Použili k tomu přístroj na vyhledávání kovů. "Předmět vzali a odnesli ho do garáže nedaleko centra Chotěboře. Tam s ním začali neodborně manipulovat," uvedla mluvčí.

Poté, co nálezci zjistili, že se pravděpodobně jedná o munici, vynesli předmět před budovu na oplocený dvorek a na místo přivolali policisty.

Hlídka zjistila, že jde o granát a zavolala pyrotechniky. Ti munici identifikovali jako částečně odjištěný aktivovaný velmi nebezpečný útočný granát vzor 34, který používala armáda již v době první republiky.

"Z granátu byla částečně odstraněna vrhová pojistka. Tím byl velice nebezpečný a bylo nezbytné zničit ho výbuchem," uvedl Milan Doleček z Pyrotechnické služby Policie ČR. Řízená exploze se odehrála kolem 10:30 přímo v prostoru před garáží.

Místo a okolí granátu zabezpečili hasiči pytli s pískem. Lidé z okolních domů odešli do vymezeného bezpečného prostoru a přeparkovali svá vozidla. V bezprostřední blízkosti předmětu byla zakryta okna.

 

Právě se děje

Další zprávy