Půlnoční modlitba za sedm parašutistů, kteří se podíleli na zlikvidování Reinharda Heydricha

Půlnoční modlitba za sedm parašutistů, kteří se podíleli na zlikvidování Reinharda Heydricha
Modlitby za sedm parašutistů, kteří se podíleli na zlikvidování Reinharda Heydricha, se zůčastnily desítky lidí.
Pomodlil se za ně kardinál Dominik Duka.
Modlitba se konala na stejném místě, kam nacisté vynesli po bitvě v kostele a kryptě již mrtvé parašutisty k identifikaci.
Historik Jaroslav Čvančara, který se heydrichiádou a osudem parašutistů zabývá už třicet let, ukazuje fotografii pořízenou před kryptou, ve které se parašutisté po atentátu ukrývali.
Foto: Adam Hecl
18. 6. 2017 10:48
Noční pietní modlitby u pražského kostela Cyrila a Metoděje se zúčastnily desítky lidí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy