První věřitel MS v Liberci uspěl se svým dluhem u soudu

Domácí Domácí
4. 11. 2010 8:45
Organizátoři šampionátu mají firmě Daruma zaplatit dlužnou částku
Prezidentka lyžařského šampionátu Kateřina Neumannová s oběma trofejemi před logem a obrázkem maskota lyžařského mistrovství.
Prezidentka lyžařského šampionátu Kateřina Neumannová s oběma trofejemi před logem a obrázkem maskota lyžařského mistrovství. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - První z věřitelů libereckého mistrovství světa v klasickém lyžování dosáhl uznání své pohledávky u soudu.

Plzeňské firmě Daruma mají organizátoři podle verdiktu okresního soudu v Liberci zaplatit 76 000 korun.

Informovala o tom liberecká příloha deníku MF DNES. Šampionát společnosti dluží za označení informačního systému Liberce logy šampionátu.

Právníci organizačního výboru šampionátu se u soudu snažili dluh zpochybnit. Podle nich firma nedostatečně doložila, že reklamou osadila skutečně všechny vývěsky.

Rozsudek zatím není pravomocný, právníci organizačního výboru se pravděpodobně odvolají.

John posílá inspekci

Zaplacení dluhů se domáhá také dalších 16 věřitelů, jejich žaloby ještě soudy neposoudily.

Kolem libereckého mistrovství mezitím začíná být živo.

Ministr školství Pavel Dobeš oznámil, že chce, aby hospodaření šampionátu znovu prověřila policie.

A jeho vládní kolegy Radek John zase nechá inpekci ministersva vnitra prověřit, jestli liberečtí policisté oprávněně odložili předchozí trestní oznámení na Kateřinu Neumannovou a její tým.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 1 hodinou

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy