První prázdninový víkend bude chladný a deštivý

Dagmar Honsová, Meteopress
27. 6. 2013 8:33
Nejvyšší teploty se zastaví na 21 °C. Ve středu se vrátí slunce
Foto: Isifa / Thinkstock

Praha - Čtvrteční ráno bylo chladné. V 5 hodin ráno klesala rtuť teploměru na Lysé hoře k 0 °C, na Šeráku k 1,5 °C, na Luční boudě k 1,8 °C, v Praze-Ruzyni bylo 8,5 °C, v Brně 8,4 °C, v Karlových Varech 7,3 °C a v Liberci 6,4 °C.

Stejně tak poslední školní den letošního roku přinese chladné ráno. V minimech v pátek naměříme jen 9 až 4 °C. Na obloze bude převážně oblačno, místy přeháňky, během odpoledne se mohou vyskytnout ojediněle i bouřky.

Nejvyšší teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Teplota v 1000 m na horách se bude pohybovat kolem 13 °C.

Podobně chladný bude celý první prázdninový víkend. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 4 m/s. Více oblačnosti a občasný déšť přinese hned sobota. Bude oblačno až zataženo, přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Noční teploty budou klesat k 10 až 6 °C, odpolední vystoupí na 17 až 21 °C. 

V neděli bude převládat oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť. Noční teploty se zastaví na 11 až 7 °C, v maximech naměříme16 až 20 °C.

Výrazné ochlazení na přelomu června a července přinesl naposledy rok 2011, naopak vloni panovaly tropy.

Také počátek prvního červencového týdne bude převážně oblačný, místy s přeháňkami. Od středy bude docházet k ubývání oblačnosti na polojasno až skoro jasno a teplota půjde nahoru. Naměříme až 26 °C.

 

Právě se děje

před 4 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy