První listopadový týden se ochladí, o víkendu teploty spadnou až na osm stupňů

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 10. 2022 18:06
Po rekordním teplu v posledních říjnových dnech se začátkem listopadu začne ochlazovat. Zatímco uplynulou neděli se teploty v Česku vyšplhaly i přes 26 stupňů Celsia, v tomto týdnu budou už mnohem nižší a o víkendu se někde mohou propadnout jen na osm stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

V příštích čtyřech týdnech budou podle dlouhodobého výhledu počasí teploty i srážky zřejmě odpovídat obvyklým hodnotám v tomto období roku. Počasí v příštích dnech přinese opět mlhy, mrholení a také přeháňky. Na horách může v sobotu i sněžit. Nejteplejším dnem tohoto týdne bude s největší pravděpodobností dnešek. Teploty místy stoupaly k 21 stupňům, při mlze nebo nízké oblačnosti bylo ale jen kolem 13 stupňů.

V následujících dnech budou teploty značně kolísat. V úterý bude většinou přes den 12 až 16 stupňů Celsia, ale při zmenšené oblačnosti se může oteplit až zhruba na 19 stupňů. Ve středu bude 13 až 17 stupňů, na západě Čech však mohou teploty spadnout na 11 stupňů. Ve čtvrtek už teploty vystoupají jen na 11 až 15 stupňů, a při nízké oblačnosti bude pouze kolem devíti stupňů. V pátek se budou nejvyšší denní teploty pohybovat podle Českého hydrometerologického úřadu kolem devíti až 13 stupňů, o víkendu jen mezi osmi a 12 stupni Celsia.

Celkově bude počasí v příštích dnech proměnlivé. Střídavě bude polojasno, zataženo nebo oblačno. V úterý se ojediněle objeví mrholení i slabý déšť, ve středu přeháňky a v pátek a sobotu déšť. Na horách budou v sobotu i smíšené nebo sněhové srážky.

Příští čtyři týdny, tedy období ode dneška do 27. listopadu, má být teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Průměrná teplota v Česku v této době činí 4,8 stupně Celsia. Tento týden budou maximální denní teploty ještě zpočátku nadprůměrně vysoké, přes 20 stupňů, další týdny už teplotně většinou nevybočí z průměru. "Relativně nejchladnější bude poslední týden období s minimálními teplotami kolem jednoho stupně Celsia a nejvyššími kolem sedmi stupni," uvedli meteorologové. Také srážky mají dosáhnout obvyklých hodnot pro toto období, hlavně v závěru období má od vyšších poloh sněžit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy