První izraelský premiér v Praze. Podívejte se

První izraelský premiér v Praze. Podívejte se
Na Netanjahua v Praze čekalo až 70 novinářů. Ale také hezké počasí.
Čestná stráž očekávající izraelského premiéra. Netanjahu přijel do Prahy v době, kdy se Nečasova vládní koalice otřásá v základech. Myšlenky na vládu ho jistě provázely i během vrcholného jednání s izraelským politikem. K připomínce české politické reality stačil také pohled za čestnou stráž. V rohovém baráku v pozadí totiž bydlí šéf Věcí veřejných Vít Bárta.
Návštěvu Benjamina Netanjahua provázely přísné bezpečnostní opatření i čestné jízdy.
První potřes ruky...
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Tereza Šídlová
8. 4. 2011 9:20

Praha - Poprvé od vzniku židovského státu přijel do Prahy izraelský premiér.

Návštěva Benjamina "Bibi" Netanjahua stvrdila pozici Prahy jako jednoho z hlavních spojenců Izraele v Evropské unii. A ne vždy se tak shodne s převažujícím postojem sedmadvacítky k situaci na Blízkém východě.

Prohlédněte si fotografie z prvního dne Netanjahuovy návštěvy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy