Česko se chystá zablokovat první web. Ministerstvo financí zahájilo řízení s hazardní firmou

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
25. 1. 2017 9:34
Ministerstvo financí zahájilo správní řízení se společností Lottoland. Jedná se o první případ, který by mohl už v dubnu skončit blokováním webových stránek na prvním státním blacklistu. Není to poprvé, kdy se resort společností sídlící v Gibraltaru zabývá. Už v roce 2015 vydal varování, aby Češi u Lottolandu nesázeli.
Foto: Thinkstock

Praha – Na novém státním blacklistu se může v nejbližší době objevit první položka. Ministerstvo financí zahájilo správní řízení se společností Lottoland, která podle resortu obchází zákon a provozuje na webu nelegální hazard. Pokud nebude firma dělat obstrukce, na seznamu blokovaných stránek by se mohla objevit už v dubnu.

"Ministerstvo financí zahájilo první správní řízení, ne však poslední. Resort je připraven podobně postupovat se všemi ilegálními provozovateli hazardu," řekl serveru Aktuálně.cz náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Lottoland nesídlí v České republice, ale v Gibraltaru, a provozuje své hazardní stránky na dálku. "Nabízí své služby v českém jazyce a bez jakéhokoliv omezení je možné založit hráčský účet a přijímat nové sázky," píše resort v odůvodnění.

Podle ministerstva je evidentní, že společnost cílí záměrně na český trh, i když nemá povolení. "Z vlastní úřední činnosti je ministerstvu financí známo, že k dnešnímu dni nebylo vydáno základní povolení," píše zpráva.

Firmou Lottoland se ministerstvo zabývalo už několikrát. V roce 2015 vydalo varování, že společnost provozuje loterii Eurojackpot, i když na ni nemá povolení.

Záměr ministerstva financí blokovat weby kritizuje řada odborníků. Žádná z metod totiž není stoprocentně spolehlivá. V první polovině ledna vydal resort metodické pokyny, které povolují využít i levnou blokaci na úrovni DNS. Zákonem o hazardních hrách se také bude zabývat Ústavní soud.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy