Průzkum: Důvěra v Zemana opět klesla, věří mu třetina lidí

ČTK ČTK
19. 12. 2014 15:57
Je to nejméně od jeho nástupu do úřadu prezidenta. Pohoršily si ale i ostatní ústavní instituce.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Důvěra v prezidenta Miloše Zemana dál klesá. Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Zemanovi věří nejméně lidí od jeho nástupu do funkce, a to 34 procent.

V listopadu měl důvěru 37 procent občanů. Mírně si pohoršily ale téměř všechny ústavní instituce, přičemž nejméně důvěřují lidé Sněmovně. Naopak nejdůvěryhodnější jsou obecní zastupitelstva a starostové.

V případě Sněmovny průzkum zaznamenal pokles důvěry o pět procentních bodů na 29 procent. Zhruba stejné procento lidí, a to 30 procent, důvěřuje Senátu, který si tak od listopadu pohoršil o dva procentní body. Vládě Bohuslava Sobotky počátkem prosince vyslovilo důvěru 44 procent Čechů, což je v meziměsíčním srovnání jen o bod méně.

Lokální reprezentace mívají o něco vyšší prestiž, nicméně i důvěra v krajská zastupitelstva se snížila o čtyři body na 40 procent. Obecním zastupitelstvům věří přes tři pětiny dotázaných. Důvěryhodnost hejtmanů a starostů více méně kopíruje míru důvěry, kterou mají u lidí zastupitelstva.

CVVM provedlo průzkum v době od 1. do 8. prosince mezi tisícovkou lidí starších 15 let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy