Provoz vlaků mezi Prahou a Benešovem stojí. Ve vagonu zemřel cestující

ČTK ČTK
3. 5. 2019 10:04
Provoz vlaků mezi Benešovem a Prahou byl dnes dopoledne přerušen kvůli úmrtí jednoho z cestujících. Ostatní pasažéři a poté i záchranáři se ho snažili oživit, ale neúspěšně, řekly mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová a Českých drah Gabriela Novotná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Událost byla hlášena po 08:30. Kde přesně se stala, mluvčí neuvedly. Podle Effenbergerové jeden z cestujících zkolaboval a lidé mu za telefonické asistence dispečinku záchranné služby poskytovali první pomoc. "Po příjezdu jsme pokračovali v oživovacích pokusech, ale bohužel přes veškerou snahu ten člověk zemřel," dodala.

Podle Novotné bude spoj zřejmě odřeknut a lidé si budou muset přestoupit do jiného vlaku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy