Další útok na trať na Teplicku. Provoz Moldavské dráhy zastavilo kamení na kolejích

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 12. 2022 11:50
Provoz na železniční trati mezi Osekem a Hrobem na Teplicku v úterý téměř na čtyři hodiny zastavila nastražená hromada kamení. Narazil do ní vlak, ve kterém byl pouze strojvedoucí. Na místě byla policie. Uvedla to mluvčí policie Ilona Gazdošová. Podle zástupce dopravce Railway Capital se strojvedoucímu nic nestalo. Provoz na trati byl dnes obnoven v 11:20.
Foto: Magdaléna Medková

Podle údajů Správy železnic je to v posledních týdnech třetí incident na takzvané Moldavské dráze. Před několika týdny se na kolejích nacházela neznámá olejovitá látka, věc policie šetří jako obecné ohrožení. Kamení se na trati objevilo už dřív, ve stejný den, kdy byly koleje pokryté neznámou látkou, řekla mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

"Byla zadána expertiza, aby se zjistilo, co se na kolejích nacházelo za látku," uvedla k prvnímu incidentu Gazdošová. Ve vlaku tehdy byli cestují, nikomu se nic nestalo. Také ke dnešnímu incidentu vyrazili policisté. Vůz byl prázdný, seděl v něm pouze strojvedoucí, uvedla Gazdošová. "Právní kvalifikace zatím není stanovená," dodala mluvčí.

Při úterním nárazu se poškodilo hnací vozidlo. Předběžná škoda byla vyčíslena na 100 000 korun, řekla Pistoriusová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy