Léčba rakoviny za nerozumnou cenu

Léčba rakoviny za nerozumnou cenu
Stálo čtyři miliardy a dvě stě milionů korun. Je kompletně postavené ze soukromých peněz.
Má kapacitu 2600 pacientů ročně. Funguje už půl roku a zatím ošetřili deset nemocných rakovinou.
V Evropě je podobných zařízení jenom pět.
Limuzíny a červený koberec věstí vzácnou návštěvu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 4. 2013 5:30

Praha - Moderní ozařovací pracoviště v Praze je prázdné, pojišťovny nechtějí proplácet drahou léčbu svým pacientům. Je to nezodpovědný hazard s životy pacientů, nebo rozumná opatrnost správců povinného zdravotního pojištění?

 

Právě se děje

před 15 minutami

Hradozámecké noci se účastní 76 památek, hlavní je hrad Pernštejn

Letošní ročník Hradozámecké noci, kdy je na památkách připraven večerní program, se uskuteční na 76 památkách po celé České republice. Hlavním centrem je letos jihomoravský hrad Pernštejn s nově rekonstruovanou osvícenskou vrchnostenskou zahradou.

Program na Pernštejně začíná v 18:00 a jeho první část je nazvaná Zahradní slavnost. Lidé mohou přicházet netypicky spodním vchodem do zahrady od hlavního parkoviště. Připraveny jsou přehlídky dobového oblečení, hudební i divadelní vystoupení. Od 21:00 se začne zahrada postupně rozsvěcet - ale pouze za využití loučí a svíček. Na hladinu hlavního bazénu budou vypuštěny svítící lampiony.

Hradozámecká noc se letos koná na 76 památkách, 14 z nich není ve správě Národního památkového ústavu. Podrobný seznam a program na jednotlivých památkách je k dispozici na stránkách NPÚ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy