Léčba rakoviny za nerozumnou cenu

Léčba rakoviny za nerozumnou cenu
Stálo čtyři miliardy a dvě stě milionů korun. Je kompletně postavené ze soukromých peněz.
Má kapacitu 2600 pacientů ročně. Funguje už půl roku a zatím ošetřili deset nemocných rakovinou.
V Evropě je podobných zařízení jenom pět.
Limuzíny a červený koberec věstí vzácnou návštěvu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 4. 2013 5:30

Praha - Moderní ozařovací pracoviště v Praze je prázdné, pojišťovny nechtějí proplácet drahou léčbu svým pacientům. Je to nezodpovědný hazard s životy pacientů, nebo rozumná opatrnost správců povinného zdravotního pojištění?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy