Protiútok Rathových obhájců: Kauzu neměla mít Bradáčová

Radek Nohl Radek Nohl
28. 5. 2012 12:32
Advokáti podali námitku proti tomu, že případ dozoruje ústecké státní zastupitelství
David Rath nastupuje do policejního vozu a poté odjíždí do vazební věznice.
David Rath nastupuje do policejního vozu a poté odjíždí do vazební věznice. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Obhájci poslance Davida Ratha podali v pondělí námitku proti tomu, že případ jejich klienta je pod dohledem ústeckého krajského státního zastupitelství v čele s Lenkou Bradáčovou.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil advokát Adam Černý.

"Určitě ten případ nemělo dostat státní zastupitelství v Ústí nad Labem, spíše to mělo být to pro Středočeský kraj," zdůvodnil Černý.

Bradáčová to již po zatčení odmítala a říkala, že kauzu dostala na stůl proto, že je místně příslušná. Námitku místní nepříslušnosti podle Černého podali právě k ústeckému krajskému zastupitelství.

Rathovi obhájci tvrdí, že nepředání korupčního případu oprávněnému státnímu zastupitelství může znamenat, že dosavadní úkony policistů, žalobců a soudu by mohly být neplatné.

Jde přitom o další obranný krok, který právníci Davida Ratha udělali. Již dříve podali stížnost proti vazbě, stíhání poslance a také ústavní stížnost.

Sedm milionů v krabici od vína

Poslance Ratha zadrželi policisté poté, co přijal úplatek sedm milionů korun. Ten si převzal v krabici od vína. On sám v první reakci vše odmítl. Podle jeho informací mělo být v krabici, kterou převzal, pouze víno.

Rathovi obhájci: Černý a Jelínek.
Rathovi obhájci: Černý a Jelínek. | Foto: Ludvík Hradilek

Při domovních prohlídkách v souvislosti s kauzou pak kriminalisté podle neoficiálních informací médií našli další miliony korun, mimo jiné ve skrýši pod podlahou. Rath z litoměřické vazby, kam ho ústecký soud poslal, vzkázal, že je to fáma.

Spolu s poslancem obvinila policie dalších sedm lidí, například ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou či exposlance Petra Kotta.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na kauzu Davida Ratha pište zde.

 

Právě se děje

Další zprávy