Protikorupční útvar mě chtěl poškodit, tvrdí Bradáčová

ČTK ČTK
29. 4. 2013 16:13
Martinec mi řekl, že bude zahájeno stíhání mého manžela v Šiškově kauze
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová trvá na tom, že ji někteří členové protikorupční policie chtěli poškodit informacemi o prověřování a možném trestním stíhání jejího manžela Tomáše Hájka.

Řekla to v pondělí novinářům s tím, že rozpory mezi ní a útvarem měly delšího trvání. Kriminalisté podle ní zpracovávali řadu případů, aniž by je nechali dozorovat státním zastupitelstvím.

Kvůli sporu s šéfkou pražských žalobců ohlásil již svou rezignaci ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec. Odmítl však tvrzení, že by detektivové konstruovali nějaký případ nebo prodávali informace.

Bradáčová v pondělí uvedla, že se s ní Martinec 12. března sešel a řekl jí, že o týden později bude zahájeno stíhání jejího manžela v kauze, ve které figuruje také bývalý náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška. Informace ale nebyla pravdivá, dozorující státní zástupce o ní navíc nic nevěděl. Následně unikla kauza do médií.

Pražská vrchní žalobkyně se podle svých slov poté obrátila na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který rozhodl o předání případu Vrchnímu státnímu zastupitelství Olomouc.

Podle Bradáčové však nejde pouze o tuto kauzu. Policisté prý obcházeli státní zastupitelství i při prověřování případů týkajících se solárních elektráren. O těchto skutečnostech informovala policejního prezidenta Martina Červíčka.

Spor žalobkyně s policií vyšel najevo koncem března, kdy Bradáčová vyvracela v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1 možnou podjatost v kauze IT zakázek ministerstva práce a sociálních věcí. V ní policisté prověřují i Hájka, se kterým ale žalobkyně již tři roky nežije. Bradáčová řekla, že na ni kauzu vyrobil Martinec. Ten to popřel s tím, že Bradáčová k tvrzení nemá a ani nemůže mít jakýkoliv důkaz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy