Protikorupční policie zadržela ve firmě Techniserv exnáměstka Hrbatu

ČTK ČTK
17. 5. 2016 19:06
Protikorupční policie zadržela bývalého náměstka ministra obrany a exposlance ODS Michaela Hrbatu. Techniserv se zaměřuje na spojovací techniku a IT technologie. Pro státní podnik Vojenský technický ústav modernizuje Techniserv letištní rádiová polohová návěstidla. Hrbata působil jako náměstek ministra obrany Alexandra Vondry (ODS). Na starosti měl školství a personalistiku, jeho hlavním úkolem byla tvorba kariérního řádu pro vojáky. Byl také členem dozorčí rady Českých drah.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - V budově pražské firmy Techniserv zasahovala protikorupční policie. Zadržela bývalého náměstka ministra obrany a exposlance ODS Michaela Hrbatu, napsal zpravodajský server Euro. Firma podle něj často obchoduje s ministerstvem obrany i dalšími veřejnými institucemi včetně pražského a brněnského magistrátu.

Podle Eura ve firmě zasahovali policisté v kuklách a vynášeli dokumenty. Zásah prý spustilo prověřování některých veřejných zakázek, napsal server. "Dnešního dne provádíme úkony trestního řízení v Praze," řekl serveru bez dalších podrobností mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Techniserv se zaměřuje na spojovací techniku a IT technologie, píše Euro. Pro státní podnik Vojenský technický ústav modernizuje Techniserv letištní rádiová polohová návěstidla. Pro Vojenský historický ústav zase připravuje projektovou dokumentaci přestavby pražského Armádního muzea.

Hrbata působil jako náměstek ministra obrany Alexandra Vondry (ODS). Na starosti měl školství a personalistiku, jeho hlavním úkolem byla tvorba kariérního řádu pro vojáky. Byl také členem dozorčí rady Českých drah.

Po odchodu z ministerstva obsadil v červnu 2013 nově vzniklé místo na Univerzitě obrany v Brně, stal se zástupcem rektora pro investiční rozvoj. Na začátku předloňského roku bylo však jeho místo zrušeno.

Techniserv figuroval v kauze bývalého náměstka ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky. Podle policie Šiška spolu s představiteli společnosti Fujitsu Technology Solutions a členy managementu Techniservu a dalších tří firem uzavřeli dohodu, že obejdou povinnost vyhlásit soutěž a rozdělí trh s výplatou dávek. Státní zástupce stíhání některých lidí zastavil, pražský městský soud se případem začne zabývat v červnu.

 

Právě se děje

Další zprávy