Protikorupční policie stáhla náborové video. Vadilo, že uniklo do médií

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
21. 10. 2015 17:11
Protikorupční policie odstranila ze své interní sítě náborové video, kterým chtěl útvar do svých řad přilákat novou krev. Stalo se tak krátce poté, co online deník Aktuálně.cz na video popisující průběh vyšetřování upozornil. Podle mluvčího je odstranění ze stránek jen dočasné. Jeho důvodem je to, že video uniklo do médií. Spot sklidil kritiku některých policistů. Vadilo jim, že působí zastarale a ukazuje především ty neatraktivní části práce policie.
Záběr z náborového videa | Video:

Praha - Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) dočasně odstranil náborové video, které si před časem nechal vytvořit.

„Důvodem dočasného odstraněni je skutečnost, že se jednalo o interní materiál umístěný na interní síti, a přesto došlo k jeho zveřejnění v médiích,“ řekl tiskový mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

Na existenci videa v úterý upozornil online deník Aktuálně.cz. Pětiminutový spot ukazoval mimo jiné vyšetřovatele, který se probírá hromadami spisového materiálu. Dále mohl potenciální adept práce u protikorupčního útvaru zhlédnout třeba výcvik střelby.

Osloveným policistům vadilo neatraktivní provedení videa i to, že zobrazovalo skutečné vyšetřovatele.

Protikorupční policie před časem zažádala o vytvoření náborového klipu pro svůj útvar. Na ÚOKFK totiž chybějí lidé a útvar potřebuje své řady doplnit.

Video bylo sice určené pouze pro interní použití, ale v rámci policejního intranetu si jej mohl přehrát každý řadový příslušník sboru. Policie ČR má přitom kolem 40 tisíc zaměstnanců.

Náborový klip vyrobilo Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra a policie ho neplatila. "Výroba videospotu nestála ani korunu," zdůraznil Ibehej.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovenskou obcí Petkovce se večer prohnalo tornádo. Několik domů je bez střechy

Obcí Petkovce na východě Slovenska se dnes prohnalo tornádo. Poškodilo obytné domy, některé jsou bez střechy. Na místě zasahují hasiči, informují slovenská média.

"Nahlášeno bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým (tornádo) odneslo střechu. Polámané jsou stromy, elektrické vedení je stržené," uvedla podle serveru Teraz.sk operační důstojnice krajských hasičů v Prešově. Popis škody, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy