Protikorupční policie stáhla náborové video. Vadilo, že uniklo do médií

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
21. 10. 2015 17:11
Protikorupční policie odstranila ze své interní sítě náborové video, kterým chtěl útvar do svých řad přilákat novou krev. Stalo se tak krátce poté, co online deník Aktuálně.cz na video popisující průběh vyšetřování upozornil. Podle mluvčího je odstranění ze stránek jen dočasné. Jeho důvodem je to, že video uniklo do médií. Spot sklidil kritiku některých policistů. Vadilo jim, že působí zastarale a ukazuje především ty neatraktivní části práce policie.
Záběr z náborového videa | Video:

Praha - Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) dočasně odstranil náborové video, které si před časem nechal vytvořit.

„Důvodem dočasného odstraněni je skutečnost, že se jednalo o interní materiál umístěný na interní síti, a přesto došlo k jeho zveřejnění v médiích,“ řekl tiskový mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

Na existenci videa v úterý upozornil online deník Aktuálně.cz. Pětiminutový spot ukazoval mimo jiné vyšetřovatele, který se probírá hromadami spisového materiálu. Dále mohl potenciální adept práce u protikorupčního útvaru zhlédnout třeba výcvik střelby.

Osloveným policistům vadilo neatraktivní provedení videa i to, že zobrazovalo skutečné vyšetřovatele.

Protikorupční policie před časem zažádala o vytvoření náborového klipu pro svůj útvar. Na ÚOKFK totiž chybějí lidé a útvar potřebuje své řady doplnit.

Video bylo sice určené pouze pro interní použití, ale v rámci policejního intranetu si jej mohl přehrát každý řadový příslušník sboru. Policie ČR má přitom kolem 40 tisíc zaměstnanců.

Náborový klip vyrobilo Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra a policie ho neplatila. "Výroba videospotu nestála ani korunu," zdůraznil Ibehej.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy