Státní experiment: Jak donutit pracovat ty, kteří nechtějí

Státní experiment: Jak donutit pracovat ty, kteří nechtějí
Právě v Jirkově se místní sociálka ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování pokusila udělat experiment 'prostupné zaměstnávání'.
"Agentura systém zavádí ve městech, s nimiž spolupracuje, pro které je typická vysoká nezaměstnanost a s ní spojené sociální problémy," vysvětluje  Alena Zieglerová, vedoucí týmu, který má prostupné zaměstnávání v agentuře na starost.
Nejprve aktivizace ve veřejné či dobrovolnické službě, odtud mohou osvědčení kandidáti přecházet na určitou omezenou dobu na místa v městských neziskových organizacích a na závěr si najdou místo na volném pracovním trhu. Tak by měl podle Zieglerové experiment v praxi fungovat.
Podle ředitelky Městského ústavu sociálních služeb Evy Šulcové není prostupné zaměstnávání jediným a nejdůležitějším posláním jirkovské sociálky. "Máme roční rozpočet přes šest milionů korun a prostupné zaměstnávání děláme jako takovou třešničku na dortu. Zapojujeme do něj pouze obyvatele ubytovny, kterou spravujeme," popisuje angažovanost Šulcová.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
26. 1. 2014 9:55

Jak motivovat někoho, kdo nechce jít do práce, aby udělal přesný opak? Podobné otázky visely ve vzduchu jirkovské sociálky v roce 2006, kdy do své správy převzala místní městskou ubytovnu. Hned zkraje proto stanovila pro všechny obyvatele ubytovny přísné podmínky.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy