"Prostě přijde jako kamarád." Zeman zavítal do Lucerny na narozeninový koncert Daniela Hůlky

bn bn
Aktualizováno 13. 6. 2018 20:42
Zdroj foto: Zdeněk Bašus Zdroj foto: Zdeněk Bašus
Hůlka, který koncert uspořádal u příležitosti svých 50. narozenin, prezidenta dlouhodobě podporuje.
Vladimír Kruliš, Daniel Hůlka, Miloš Zeman. | Video: Zdeněk Bašus

Praha - Prezident Miloš Zeman se ve středu večer zúčastnil narozeninového koncertu Daniela Hůlky, který začal v 19 hodin v pražské Lucerně. Aktuálně.cz to potvrdil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Hůlka, který akci uspořádal u příležitosti svých 50. narozenin, prezidenta dlouhodobě podporuje. Naopak Zeman mu předloni udělil státní vyznamenání za zásluhy v kultuře.

"Žádný proslov neplánuje," odpověděl Ovčáček na dotaz, zda prezident na akci pronese řeč, nebo jestli přijde jen jako divák.

Hůlkova manažerka Štěpánka Perková Aktuálně.cz také prezidentovu účast na koncertu potvrdila. "Prostě přijde jako kamarád pana Hůlky," dodala manažerka.

"Na velkolepém koncertě pořádaném u příležitosti jeho 50. narozenin se diváci budou moci zaposlouchat do Danielových největších popových a muzikálových hitů, a to ve zcela nových úpravách hudebního uskupení Profesoři a já," láká síť TicketPortal na Hůlkův koncert. 

Vystoupit má také popový zpěvák Michal David, Kateřina Brožová nebo kytarista Lubomír Brabec.

Vstupenky na akci stojí mezi 350 a 1290 korunami, podle prodejce TicketPortal vyprodány nejsou.

Hůlka Zemana dlouhodobě podporuje. Po jeho vítězství v prezidentských volbách s ním stál na pódiu a zpíval hymnu. Zpěvák, který vystupoval například v muzikálech Dracula či Monte Cristo, vystoupil i na koncertu ve Španělském sále, který Zeman po vyhraných volbách uspořádal pro své příznivce.

A zazpíval i na oslavě 50. narozenin hradního kancléře Vratislava Mynáře, která se konala loni v zahradách Pražského hradu.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

před 48 minutami

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. Bronz v týmovém závodě na mistrovství Evropy ve vodním slalomu přidaly kajakářky. Kanoisté i kanoistky obsadili v italské Ivree šestá místa.

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou. Dnes na ně navázali ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš. Poslední jmenovaný měl "šťouch" na osmé brance, ale čistě nejel nikdo ze soupeřů. Češi vyhráli o 1,62 sekundy před Německem, třetí skončili Britové.

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu. "Před tímhle mistrovstvím jsme byli společně na jednom tréninku asi na patnáct minut, takže jsme tomu opravdu moc nedali. Ale naštěstí se to sešlo a ta hlídka dopadla, jak dopadla, takže nádherně," poznamenal Přindiš.

před 51 minutami

Slovenská policie zadržela a obvinila Češku z převáděčství

Slovenská policie zadržela a obvinila z převáděčství osmatřicetiletou Češku, která podle vyšetřovatelů za finanční odměnu přibližně 20 000 korun pomáhala migrantům při převozu ze Slovenska do Prahy. ČTK o tom informovalo slovenské policejní prezidium. Zadržení Češky označilo za výsledek pokračování dřívější akce, při které byli zadrželi dva Egypťané v souvislosti s převážením nezletilých migrantů z dětského domova ve východoslovenském městě Medzilaborce do západní Evropy.

Slovenská policie uvedla, že Češka v Medzilaborcích převzala tři nezletilé, kteří neměli potřebné cestovní doklady, a plánovala je přepravit do české metropole. Kriminalisté ji zadrželi ve čtvrtek v Ružomberoku na severu Slovenska. Obviněné hrozí v případě prokázání viny u soudu až desetileté vězení. Nezletilí budou vráceni do centra pro děti a rodiny. V dětském domově v Medzilaborcích jsou ubytováni nezletilí migranti, kteří se na Slovensku ocitli bez svých rodičů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy