"Prostě přijde jako kamarád." Zeman zavítal do Lucerny na narozeninový koncert Daniela Hůlky

bn bn
Aktualizováno 13. 6. 2018 20:42
Hůlka, který koncert uspořádal u příležitosti svých 50. narozenin, prezidenta dlouhodobě podporuje.
Vladimír Kruliš, Daniel Hůlka, Miloš Zeman. | Video: Zdeněk Bašus

Praha - Prezident Miloš Zeman se ve středu večer zúčastnil narozeninového koncertu Daniela Hůlky, který začal v 19 hodin v pražské Lucerně. Aktuálně.cz to potvrdil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Hůlka, který akci uspořádal u příležitosti svých 50. narozenin, prezidenta dlouhodobě podporuje. Naopak Zeman mu předloni udělil státní vyznamenání za zásluhy v kultuře.

"Žádný proslov neplánuje," odpověděl Ovčáček na dotaz, zda prezident na akci pronese řeč, nebo jestli přijde jen jako divák.

Hůlkova manažerka Štěpánka Perková Aktuálně.cz také prezidentovu účast na koncertu potvrdila. "Prostě přijde jako kamarád pana Hůlky," dodala manažerka.

"Na velkolepém koncertě pořádaném u příležitosti jeho 50. narozenin se diváci budou moci zaposlouchat do Danielových největších popových a muzikálových hitů, a to ve zcela nových úpravách hudebního uskupení Profesoři a já," láká síť TicketPortal na Hůlkův koncert. 

Vystoupit má také popový zpěvák Michal David, Kateřina Brožová nebo kytarista Lubomír Brabec.

Vstupenky na akci stojí mezi 350 a 1290 korunami, podle prodejce TicketPortal vyprodány nejsou.

Hůlka Zemana dlouhodobě podporuje. Po jeho vítězství v prezidentských volbách s ním stál na pódiu a zpíval hymnu. Zpěvák, který vystupoval například v muzikálech Dracula či Monte Cristo, vystoupil i na koncertu ve Španělském sále, který Zeman po vyhraných volbách uspořádal pro své příznivce.

A zazpíval i na oslavě 50. narozenin hradního kancléře Vratislava Mynáře, která se konala loni v zahradách Pražského hradu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy