reklama
 
 

Prodej miliardového zámku Štiřín je v poslední fázi

22. 5. 2013 18:45
Další krok, kdy se bude nemovitost nabízet státním organizacím, je v podstatě formalita

Praha -Prodej vládního zámku Štiřín, jehož účetní hodnota přesahuje 300 milionů korun, se blíží. Úřady už podle zjištění deníku Insider dokončily prověřování vlastnických smluv, které připravovaný prodej umožní.

Nyní se chystá další krok, v zásadě jde o formalitu, kdy se bude nemovitost nabízet dalším státním organizacím.

O prodeji Štiřína mluví ministr zahraničí Karel Schwarzenberg od svého nástupu do funkce v roce 2010. Ale i když se volební období posunulo do poslední čtvrtiny, jeho úřad je stále ve vyjádřeních kolem prodeje velmi opatrný.

„Ministerstvo zahraničí může potvrdit informaci, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dokončil prověřování nabývacích titulů nemovitosti. Zároveň však nadále platí mnohokráte opakovaná pozice ministerstva, že Štiřín se v tuto chvíli neprodává," uvedlo na dotaz Insideru tiskové oddělení ministerstva zahraničí.

Další kroky k prodeji nemovitosti, jejíž tržní hodnota může přesáhnout miliardu, ale úřad chystá. „Podle zákona je nejprve nutné uskutečnit nabídkovou povinnost ostatním organizačním složkám státu, příprava tohoto materiálu si však vyžádá určitý čas," potvrdili z Černína.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Co si případný nový majitel se Štiřínem koupí?

autor: Tereza Šídlová | 22. 5. 2013 18:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama