Prodavačka vytáhla na překvapeného lupiče pistoli

Report
3. 11. 2009 10:14
Odvážná prodavačka se nenechala zastrašit ozbrojeným lupičem a šla do protiútoku

Praha - Jako ve snu si musel včera kolem poledne připadat asi třicetiletý lupič, který hodlal přepadnout obchod se šperky v ulici Na Pankráci.

"Zákazník perfektní češtinou požádal prodavačku o ukázku pánských řetízků ze žlutého kovu a ta mu zboží ukázala. Poté se však jednání podezřelého znenadání změnilo," popisuje situaci mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Na prodavačku vytáhl pistoli a šperky se snažil ukrást. Žena se ale rozhodla lupiči vzdorovat: "...rychle zareagovala a podařilo se jí větší množství zboží zachránit tím, že je přibouchla do zásuvky," informuje mluvčí s dodatkem, že do zásuvky společně se zbožím přivřela žena i lupičovu ruku.

Následovala potyčka, při které muž prodavačku udeřil. Ta se však nenechala zastrašit a vzápětí vytáhla plynovou pistoli, ze které po útočníkovi vystřelila. "Tato reakce přiměla lupiče k okamžitému útěku z obchodu," uzavírá zprávu Knolová.

Po podezřelém muži vyhlásili policisté celostátní pátrání.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy