Prodavačka vytáhla na překvapeného lupiče pistoli

Report
3. 11. 2009 10:14
Odvážná prodavačka se nenechala zastrašit ozbrojeným lupičem a šla do protiútoku

Praha - Jako ve snu si musel včera kolem poledne připadat asi třicetiletý lupič, který hodlal přepadnout obchod se šperky v ulici Na Pankráci.

"Zákazník perfektní češtinou požádal prodavačku o ukázku pánských řetízků ze žlutého kovu a ta mu zboží ukázala. Poté se však jednání podezřelého znenadání změnilo," popisuje situaci mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Na prodavačku vytáhl pistoli a šperky se snažil ukrást. Žena se ale rozhodla lupiči vzdorovat: "...rychle zareagovala a podařilo se jí větší množství zboží zachránit tím, že je přibouchla do zásuvky," informuje mluvčí s dodatkem, že do zásuvky společně se zbožím přivřela žena i lupičovu ruku.

Následovala potyčka, při které muž prodavačku udeřil. Ta se však nenechala zastrašit a vzápětí vytáhla plynovou pistoli, ze které po útočníkovi vystřelila. "Tato reakce přiměla lupiče k okamžitému útěku z obchodu," uzavírá zprávu Knolová.

Po podezřelém muži vyhlásili policisté celostátní pátrání.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy