Procházka na mostě. Prezident otevřel novou dálnici

Procházka na mostě. Prezident otevřel novou dálnici
Po několika letech výstavby má být zprovozněna jihozápadní část okruhu kolem Prahy.
Metr této rychlodráhy stál 1 380 000 Kč (bez občerstvení).
Na slavnostní otevření dorazil prezident republiky Václav Klaus.
Tuto pohádkovou chvíli komentoval Jan Čenský.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 9. 2010 11:45

Praha - Slavnostní otevírání mostů má u nás svou dlouhou a slavnou tradici.

Tak jako císař František Josef v roce 1901 otevíral most u Národního divadla po císaři Františkovi pojmenovaný, otevíral prezident republiky Václav Klaus most přes Berounku a Vltavu, dosud nesprávně zvaný Lahovický, takový však už jeden stojí.

 

Čtěte více: Okruh kolem Prahy otevřen. Kudy teď budete jezdit?

Čtěte komentář: Auto je fetiš. Kdyby nebylo, ušetříme za Pražský okruh

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy