Pro dvouletého chlapce letěl vrtulník, pokousal ho pes

Domácí ČTK Domácí, ČTK
8. 5. 2011 20:39
Zranění dítěte jsou vážná, v ohrožení života podle lékařů není
Foto: Reuters

Mělník - Dvouletého chlapce v neděli večer v obci Vrbno na Mělnicku pokousal německý ovčák.

Dítě s pohmožděninami v oblasti krku a tržnými ranami na hlavě leží v motolské nemocnici. Podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové jsou jeho zranění vážná, je však mimo ohrožení života.

"Záchranáři museli zastavit krvácení z tržných ran a podat tlumící léky. Na místo byl pro transport zraněného chlapce přivolán vrtulník záchranné služby z Prahy," sdělila Janečková.

Vše se údajně odehrálo při návštěvě u babičky dítěte, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Na zahradu rodinného domu tam přišla celá rodina. Pes patří babičce dítěte.

Policie zatím případ prošetřuje a vyslýchá svědky, trestní stíhání nebylo zahájeno. "Zjišťujeme, jak se událost odehrála, zda bylo dítě se psem samo a zda pes nebyl něčím podrážděn. Bude se přihlížet i k tomu, jak vážná jsou chlapcova zranění," uvedla mluvčí mělnické policie Jana Žáčková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy