Příští týden bude pod deset stupňů. Pak se ozve začátek jara a oteplí se

ČTK Domácí ČTK, Domácí
12. 3. 2016 15:11
V příštím týdnu by mělo být nejchladněji v úterý, kdy denní maxima budou mezi dvěma a šesti stupni Celsia. Jako nejteplejší vychází pátek s teplotami kolem 11 stupňů. Týden od 21. března by měl být teplejší s týdenní maximální teplotou vzduchu kolem deseti stupňů Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Z příštích čtyř týdnů bude nejchladnější hned ten první, maximální denní teploty se budou pohybovat většinou pod deseti stupni Celsia. Pak se mírně oteplí. Srážek bude spíš méně, pršet by mělo nejméně ve velikonočním týdnu a nejvíc na konci první dubnové dekády.

Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V příštím týdnu by mělo být nejchladněji v úterý, kdy se denní maxima mají pohybovat mezi dvěma a šesti stupni Celsia. Jako nejteplejší vychází pátek s teplotami kolem 11 stupňů. V noci mohou teploty sestoupit i čtyři stupně pod nulu.

"Druhý týden období by měl být jemně nadprůměrný s týdenní maximální teplotou vzduchu v rámci celé ČR kolem deseti stupňů Celsia," uvedl ČHMÚ. Zbylé dva týdny meteorologové očekávají teplotně průměrné.

Srážek by mělo mezi 14. březnem a 10. dubnem průměrné až menší množství. "Relativně nejvíce atmosférických srážek by mělo spadnout pravděpodobně v posledním týdnu s průměrným týdenním úhrnem kolem deseti milimetrů a nejméně v předposledním týdnu období," očekává ČHMÚ.

Dlouhodobá průměrná teplota pro zbytek března a první dekádu dubna je 5,1 stupně Celsia.

Nejchladněji bylo v roce 2013, kdy průměr činil minus 1,3 stupně Celsia. V roce 1974 meteorologové zaznamenali zatím nejvyšší průměr 8,7 stupně nad nulou. Nejsušší bylo toto období v roce 1953 s 11 milimetry srážek, nejvíce spadlo 82 milimetrů v roce 1992.

 

Právě se děje

Další zprávy