Přišli o práci, berou prášky. Co dělají aktéři kauzy Nagyová

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 13. 6. 2015 11:28
Přesně před dvěma lety policie zatýkala na Úřadu vlády a později padla vláda Petra Nečase. Podívejte se v grafice, jak se od té doby změnil život hlavních postav případu, jehož vyšetřování dosud trvá.

Praha - Dva roky plní kauza Jany Nagyové Nečasové média. Jak se za dva roky změnil život hlavních aktérů tohoto případu?

Někteří jsou stále obviněni nebo obžalováni a chodí k soudu, jiní se již dočkali statisícového odškodnění. A další si marně hledali práci. Projděte si jejich příběhy v našem přehledu.

Petr Nečas u soudu
Petr Nečas u soudu | Foto: ČTK

Bývalý premiér a manžel Jany Nečasové je obviněn z podplácení exposlanců ODS. I on by měl být v následujících měsících podle státního zástupce obžalován. Expředseda ODS Petr Nečas již dříve řekl, že jde o účelový a politicky motivovaný proces. Loni na podzim si jako živnostník spolu s bývalým europoslancem za ODS Ivo Strejčkem založil společnost Nestac Consulting. V říjnu 2014 odletěl s prezidentem Milošem Zemanem do Číny jako jeden z členů podnikatelské skupiny. S médii nekomunikuje, jeho vyjádření a komentáře se objevují ojediněle. U soudu, kde byla obžalovaná jeho nynější manželka Jana, vypovídal v její prospěch. Řekl, že k žádnému sledování jeho tehdejší ženy Radky nedošlo. A že armádní špioni ji měli naopak chránit před případným nebezpečím.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy