Klukovina, nebo cílená akce? Policie řeší, proč chtěl řidič mercedesu najet do kolony s Merkelovou

ČTK Domácí ČTK, Domácí, Markéta Rizikyová
Aktualizováno 26. 8. 2016 14:06
Policie vyšetřuje pětačtyřicetiletého muže, který v černém mercedesu ohrožoval v Praze kolonu s kancléřkou Angelou Merkelovou. Mercedes se na křižovatce ulic Milady Horákové a Tychonovy několikrát pokusil vytlačit policisty z vozovky, jeho pokus narušit průjezd kancléřky však policisté eliminovali. V kufru poté policisté našli teleskopický obušek, slzný plyn a pouta. Kriminalisté se případem zabývají pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě.
Kolona s Angelou Merkelovou v Praze.
Kolona s Angelou Merkelovou v Praze. | Foto: Kristýna Svrdlinová

Praha – Případem muže, který se pokusil ve čtvrtek najet do kolony s kancléřkou Angelou Merkelovou, se dál zabývají policisté. Muž je prošetřován na svobodě, řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Pětačtyřicetiletý muž v černém mercedesu ohrožoval kolonu cestou na Úřad vlády, bezpečnost kancléřky ale nenarušil. Policisté ho pak zadrželi.

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

WhatsApp

Nepoužíváte WhatsApp? Zjistěte více >>

"Teď nemůžeme jednoznačně říct, zda se jedná například o přestupek v podobě neuposlechnutí výzvy úřední osoby, nebo jestli se dokonce může jednat o trestný čin například násilí proti úřední osobě. Na to teď odpovědět neumím," řekl Aktuálně.cz Hulan. "Nemůžu si dovolit střelit od pasu, jestli to byla klukovina, nebo jestli to byla z jeho strany cílená akce," dodal.

Incident se podle mluvčího stal na křižovatce ulic Milady Horákové a Tychonovy. Muž v černém mercedesu se několikrát pokusil vytlačit policisty z vozovky, a ti mu proto museli pohrozit použitím střelné zbraně. Podle mluvčího policejního prezidia Jozefa Bocána byl pokus v samém zárodku eliminován.

"V kufru byl nalezen teleskopický obušek, slzný plyn a pouta. V žádném případě tam ale nebyly střelné zbraně ani výbušniny," uvedl pro Aktuálně.cz Hulan.

Muže policie po incidentu zajistila a převezla na služebnu. Případ si poté převzali pražští kriminalisté, kteří se jím podle Bocána zabývají pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Merkelová jednala v Praze ve čtvrtek odpoledne mimo jiné s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem. Za účasti Merkelové byla například v Praze podepsána dohoda o spolupráci mezi Českým vysokým učením technickým a Německým výzkumným střediskem pro umělou inteligenci (DFKI). Několikahodinovou návštěvu kancléřky provázelo několik shromáždění jejích kritiků i příznivců.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Před dohrávkou NBA zavřely svá centra i Milwaukee a Sacramento

Před cestou do Orlanda k dohrávce NBA zavřely kvůli obavám z koronaviru svá tréninková centra další dva kluby Milwaukee Bucks a Sacramento Kings. Doma už se připravovat nebudou, až v uzavřeném komplexu Disney Worldu, kam jeden z hlavních favoritů Milwaukee odletí ve čtvrtek a basketbalisté Sacramenta o den dříve.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 tréninková centra také Miami, Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn. Zda pozitivní test odevzdal i někdo z hráčů Milwaukee, které bylo před březnovým přerušením sezony nejlepším týmem ligy, nebylo oficiálně zveřejněno.

Podle ESPN dostali Bucks výsledky v pátek. Sacramento podle serveru The Athletic má nakaženého jednoho z členů týmu, který odletí na Floridu dohrát sezonu. První zápasy jsou na programu 30. července.

Zdroj: ČTK
Další zprávy