Případ Kuřim: Policejní dokumentace popisuje týrání

red dom
31. 10. 2007 16:26
Děti byly zavírány do klece, píše denik.cz

Brno - Případ týraní dětí známý jako kauza Kuřim byl podle všeho drastičtější, než se dosud zdálo, a nemusí v něm figurovat pouze matka Klára Mauerová.

Alespoň tak působí informace, které s odvoláním na získanou policejní dokumentaci, uveřejnil server denik.cz. Uvedl, že chlapci Kláry Mauerové byli biti, poléváni studenou a horkou vodou a zavíráni do klecí.    

Policejní dokumenty podle serveru denik.cz uvádějí, že důležitou roli při týrání dětí hrál Jan Škrla, bratr Barbory Škrlové, která v kuřimském případu vystupovala zpočátku jako třináctiletá Anička.

Týrání v Paprsku

"Týral je nahé, spoutané se zavázanýma očima a nasazenými pytli na hlavách. Bil je, řezal dosud blíže nespecifikovaným řezným nástrojem po zádech, pálil na intimních místech cigaretou. Hrubě jim nadával a ponižoval je," uvádí policejní komisař v dokumentaci.

Policie ho podezřívá, že matce Kláře Mauerové pomáhal a držel obě děti v chatě v blízkosti Brna, a také je zavíral v místnostech Domu dětí Paprsek v Brně.  

Jan Škrla působil v Paprsku společně s dalšími dvěma obviněnými ženami Kateřinou Mauerovou a Hanou Bašovou, alias Nancy.

Škrla však účast v případu popírá. "Na uvedené chatě jsem nikdy nebyl," cituje denik.cz jeho výpověď. 

Škrla nebyl dosud v případu obviněn. Ve vazbě kvůli kauze sedí matka chlapců a její sestra Kateřina. 

Deník Aktuálně.cz již dříve informoval o tom, že právě informace o drastickém mučení vedly bývalého advokáta Kateřiny Jiřího Machourka po prvním výslechu chlapců k tomu, že obviněnou přestal zastupovat.

 

 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy