Princ Charles promluvil s veterány a povečeřel na Hradě

Domácí Domácí
21. 3. 2010 8:08
Princ Charles a vévodkyně Camilla zahájili čtyřdenní návštěvu České republiky.
Princ Charles je známý svým zájmem o ekologii. O čem bude asi s prezidentem Klausem hovořit?
Princ Charles je známý svým zájmem o ekologii. O čem bude asi s prezidentem Klausem hovořit? | Foto: Reuters

Praha - Princ Charles a vévodkyně Camilla pokračují ve čtyřdenní návštěvě České republiky. Přímo z Pražského hradu, kde je přivítal prezident Klaus, přijeli ke kostelu svatého Cyrila a Metoděje na pražském Novém Městě. Zde na ně čekala asi stovka lidí. 

Britský pár si prohlédl památník věnovaný heydrichiádě a následně se setkal s válečnými veterány, kteří v době druhé světové války sloužili v Británii.

Podle Charlese je nasazení českých pilotů ve Velké Británii za druhé světové války důkazem dobrých vzájemných vztahů mezi Spojeným královstvím a Českou republikou.

Pražskou návštěvu započal princ Charles s chotí na Pražském hradě, kde je přivítal prezidentský pár. Vévodkyně se české první dámě Livii Klausové svěřila, že v Praze již jednou soukromě byla. Princ je zde popáté.

Všichni společně absolvovali procházku zámeckými zahradami. Znovu se setkali ještě při večeři, při níž se podávaly české speciality a které se zúčastnilo na 80 hostů včetně bývalého prezidenta Václava Havla a současného premiéra Jana Fischera.

V neděli se britský pár zúčastní mše v angličtině v evangelickém kostele svatého Klimenta. Víkend zakončí ve Stavovském divadle při opeře Don Giovanni od Wolfganga Amadea Mozarta.

Při návštěvě České republiky nezapomene britský následovník trůnu ani na svůj pozitivní vztah k ekologii a farmaření. Pojede se podívat do ekologické vesnice Hostětín na Uherskohradišťsku.

V obci v blízkosti slovenských hranic totiž mají téměř vše, co si ekologové mohou přát: kořenovou čistírnu odpadních vod, výtopnu na biomasu, šetrné veřejné osvětlení nebo solární kolektory. A lidé se tam mohou ubytovat v prvním certifikovaném ekopenzionu na Moravě.

Kromě těchto "přírodních" zájmů je princ Charles rovněž znám jako milovník architektury.

 

Právě se děje

Další zprávy