Přihlašování na střední školy začalo. Radíme, na které může být snazší se dostat

Aleš Vojíř Radek Dragoun Aleš Vojíř, Radek Dragoun
Aktualizováno 4. 2. 2024 15:11
Po prvotních problémech se žáci mohou přihlašovat na střední školy, vybrat si mohou až tři, které seřadí podle svých preferencí. Na některých školách očekávají velký zájem, který několikanásobně překoná kapacitu tříd. Na jiných oborech naopak přijmou takřka všechny přihlášené. Deník Aktuálně.cz nabízí statistiku, jak velký zájem byl o obory na jednotlivých školách v minulém roce.

Loni někde brali každého studenta, který se přihlásil, na některých školách ale přijali jen každého dvacátého. Podobné rozdíly se dají očekávat i letos. Tabulka níže umožňuje vyhledat kterýkoliv obor, na který se lze letos hlásit, a podívat se, jak velkou část žáků škola přijala.

Jde o údaje za kompletní přijímací řízení. Pokud škola vypisovala na daný obor i druhé či třetí kolo, zájemci z nich jsou v tabulce zahrnuti. Přehled ukazuje, o které obory byl velký zájem a o které naopak menší, a může být tak určitým vodítkem. Stále se však jedná o údaje z loňského roku a preference žáků mohou být letos odlišné.

Na Infoabsolvent.cz můžete získat další podrobné informace nejen o vzdělávací nabídce, ale absolvovat i orientační profitest zájmů, zhlédnout filmové ukázky povolání nebo najít informace o nezaměstnanosti absolventů. Naleznete zde i sekci "Jak na to", obsahující rady a doporučení k procesu rozhodování o studiu a přechodu do školy či na trh práce, a sekci pro žáky se zdravotním postižením či znevýhodněním.

 

Právě se děje

Další zprávy